Декілька порад в декорі маленької вітальні

Декор маленької вітальні - це завжди проблема. Потрібно не тільки зробити кімнату красивою, цікавою, а й візуально збільшити її, щоб вона не перетворилася в комірчину. Яким композиційним і колірним рішенням потрібно слідувати, щоб приміщення стало гармонійним і завершеним, без візуального шуму.

На сайте Лав Шоп вы найдете все, чтоб разнооразить свою интимную жизнь.

Рада 1: Використовуйте повітряні рішення

В першу чергу це стосується меблів і великих декоративних доповнень, серед яких книжкові полиці, торшери, журнальні або кавові столики. При виборі цих елементів варто звертати увагу на колір, фактуру, матеріал, а також візуальну легкість і витонченість - ці вимоги є не менш важливими, якщо мова йде про крихітній вітальні. Наприклад, замість громіздкого дерев'яного столика можна віддати перевагу прозорому пластиковому примірнику. Він не буде візуально завантажувати кімнату, навпаки, зробить її легше і легше. Плюс не варто забувати про те, що основна функція предмета меблів в даному контексті - декоративна, а за рахунок оригінального зовнішнього вигляду він лише виграє у більш звичних моделей.

Рада 2: Віддайте перевагу одній колірній гамі

У маленькій кімнаті дуже важливо, щоб аксесуари були підібрані в єдиній кольоровій гамі - тільки в цьому випадку вони створять єдину гармонійну композицію і вигідно відтіняють інтер'єр. Якщо у вітальні переважають яскраві відтінки, декор повинен бути лаконічним. У цьому випадку ідеальним рішенням стануть нейтральні елементи з білих, сірих, бежевих тонах. Світлий декор не перевантажить полки або комод, якщо ми говоримо про вазах, книгах, скриньках, але буде красиво виглядати на тлі більш темних стін.

Ще один варіант - підібрати декоративні елементи в колір великої меблів. Маленька вітальня відразу стане затишніше, якщо в нових предметах будуть повторюватися відтінки, яка використовувалася при оформленні кімнати. Наприклад, якщо ви вирішили зробити центром композиції зелений диван, простежте, щоб цей колір повторювався в візерунку на шторах, малюнку на килимі, постері на стіні.

Рада 3: Не забувайте про дзеркала

Багато хто вважає, що дзеркало має бути присутнім у ванній, передпокої, спальні, але ніяк не в вітальні, мовляв, воно там зайве і не виконує ніякої функціонального навантаження. Однак, всупереч сталому думку, дзеркало є дуже важливим і потрібним аксесуаром. Підберіть великий екземпляр і розмістіть його таким чином, щоб воно добре висвітлювалося. Нехай в ньому відбиваються фотографії, розташовані на стіні, книжковий стелаж, композиція на комоді. Таким чином в інтер'єрі з'явиться гарний акцент, і ви зможете візуально розширити невелику кімнату.

Рада 4: Декору не повинно бути багато

Якщо ви є власником маленької вітальні, відразу визначитеся, який з великих аксесуарів займе чільне місце в інтер'єрі. Це може бути все, що завгодно: кімнатна рослина у великому кашпо, килим, картина в масивній рамі. Обраному предметові потрібно буде відвести центральне місце, щоб його було видно з будь-якого куточка кімнати. Що стосується решти декору, то він повинен бути менше за розміром і менш помітним. Варто задуматися і про кількість - в невеликій кімнаті не повинно бути більше п'яти-шести різних аксесуарів.

Зовнішній вигляд аксесуарів має особливе значення. У маленькому приміщення помпезні, химерні, занадто яскраві елементи будуть зайвими, так як вони перетягнуть вся увага на себе. Найкраще віддавати перевагу лаконічному декору. Відмінно виглядатимуть прості тонкі рами, кімнатні рослини в однотонних горщиках, фактурні чохли на декоративних подушках.