Охоронна сигналізація

Основним призначенням охоронної сигналізації є своєчасне повідомлення про факти проникнення на територію ділянки або в будинок. Для активації охоронної сигналізації потрібно поставити будинок на охорону, тобто, підключити її до охоронного пульта. Фахівці рекомендують встановлювати охоронну сигналізацію в три етапи , кожен з яких визначає ту чи іншу частину всієї території.

Если вам необходима качественная система безопасности, сайт onvi.in.ua предлагает своим клиентам большой выбор систем.

Починається установка з найдальших «підступів» до будинку, тобто, з огорожі ділянки та воріт. Таким чином забезпечується охорона периметра ділянки. Як правило, для цього використовуються камери відеоспостереження, що фіксують все, що відбувається вздовж паркану. Камеру можна запрограмувати на реагування на розмір об'єкта, рух углиб території саду, швидкість цього руху і характер переміщення. Такі вибіркові критерії дозволяють уникнути помилкового реагування на ті чи інші ситуації, наприклад, на рухи бродячих собак.

Однак в тому випадку, коли територія саду досить велика, установка камер спостереження не є доцільною, так як їх потрібно занадто багато, що спричинить за собою істотні витрати. При бажанні в такому випадку заощадити і встановити кілька камер, істотно знизиться результативність усіх дій.

На додаток до камер в кутах огорожі ділянки можна встановити інфрачервоні пари, в яких є активні датчики , що випускають ІК-промені, і пасивні - їх приймають. Якщо хто-небудь захоче непоміченим проникнути на територію ділянки і перетне такий промінь, то камера спостереження автоматично повернеться в ту сторону. У момент надходження сигналу від інфрачервоної пари камера почне фіксувати все, що відбувається в режимі реального часу.

Організувати охорону периметра можна і шляхом установки обривності датчиків або вкопані в землю кабелю-датчика, який спрацьовує при наближенні до нього. Другим етапом забезпечення безпеки є організація охорони вхідних дверей і вікон будинку. Тут лідируючі позиції також займають камери зовнішнього спостереження, які спрямовані, відповідно на стіни будинку, і спеціальні датчики відкриття вікон і дверей.

Крім того, можуть встановлюватися датчики розбиття скла. Слід уважно поставитися до розміщення датчиків, щоб забезпечити максимальну ступінь захисту, не залишаючи «мертвих» зон.

І, нарешті, останнім етапом установки комплексної охоронної сигналізації є забезпечення безпеки всередині будинку. Для цього можуть також використовуватися приховані камери відеоспостереження і датчики руху або присутності. В цьому випадку пасивні інфрачервоні уловлювачі реагують на тепло, котре йде живим тілом. Чутливість таких датчиків можна регулювати, що особливо важливо при наявності в будинку тварин. При бажанні можна встановити і інші типи датчиків, що реагують, наприклад, на дотик до металевих предметів.