​Про правильну вентиляцію підпокрівельного простору

Надійність, довговічність і економічність даху в рівній мірі залежать від усіх складових її елементів, будь то теплоізоляція, гідроізоляція, захист від вітру, дахове покриття або сама кроквяна система. Тут будь-які конструктивні помилки, порушення технології або неправильне поєднання основних елементів можуть призвести до деформацій покрівлі, а також всієї будівлі. Розуміючи це, багато домовласників вкладають в облаштування даху серйозні кошти, вибираючи найякісніші матеріали.

Однак при цьому, сьогодні досить поширена ситуація, коли одному з найважливіших елементів покрівельної системи - вентиляції підпокрівельного простору - майбутні власники заміських будинків не надають особливого значення. Відбувається це тому, що при всій важливості правильної вентиляції покрівлі, її необхідність на перший погляд не настільки очевидна. Так, наприклад, не будучи фахівцем, досить складно розібратися в тому, що і навіщо потрібно вентилювати і звідки волога взагалі може з'явитися в сухому будинку під дахом з настільки якісних матеріалів. З огляду на, той факт, що вже не одне покоління виросло в будинках, де система вентиляції покрівлі та зовсім була відсутня, спроби заощадити на її установці стають цілком зрозумілі. Однак слід розвіяти цей міф.

Качественную битумную черепицу Вы можете купить на сайте tegola.ua по самой выодной стоимости на сегодняшний день.

Типологія дахів і способи організації систем їх вентиляції

Відомо, що за своєю типології даху підрозділяються на холодні (неутеплені) і теплі (утеплені). Фізика процесів, що відбуваються в теплих і холодних дахах різна, давайте спробуємо зрозуміти, в чому різниця.

Холодні (горищні) даху являють собою приміщення, не призначені для проживання, а значить і не утеплені, оскільки в цьому немає необхідності. Такі горища були поширені ще кілька років тому і були найбільш простими в справі організації достатньої вентиляції. Великий повітряний обсяг підпокрівельного простору таких дахів, а також відсутність перешкод для циркуляції повітря сприяли необхідного повітрообміну за все підпокрівельного простору через отвори на карнизі, конику і хребті даху, а також через фронтонні решітки. Саме тому про додаткові вентиляційних елементах в даному випадку піклуватися не доводилося: термін служби кроквяної конструкції в таких горищах і без того досягав понад 100 років. Справа в тому, що дерево, яке використовується для крокв, в умовах постійного повітрообміну і циркуляції повітря, на таких горищах з роками ставало тільки міцніше.

Утеплені (мансардні) даху - абсолютно інший варіант організації підпокрівельного простору. Причому, на сьогоднішній день один з найпопулярніших. В даному випадку порожні горища, шляхом їх утеплення і гідроізоляції перетворюють в експлуатовані простору, вирішуючи проблему збільшення додаткової житлової площі без великих матеріальних витрат. Однак саме в таких дахах забезпечувати вентиляцію підпокрівельного простору стає набагато складніше, а головне - набагато важливіше. Чому?

Розглянемо конструкцію утепленій покрівлі. Як правило, вона складається з встановлених в певному порядку матеріалів (йдемо З приміщення):

пароізоляції, яка «відсікає» тепле вологе повітря з приміщення і не допускає тим самим зволоження їм теплоізоляційного матеріалу і крокв;

кроквяної конструкції;

утеплювача, а точніше ізоляційного матеріалу з низьким коефіцієнтом теплопровідності (ізолює приміщення від холоду взимку і спеки влітку);

гідроізоляції, яка захищає утеплювач і кроквяну систему від намокання водою або конденсату;

контробрешетування і обрешітки (тип настилу залежить від типу покрівельного матеріалу);

безпосередньо покрівельного матеріалу.