Утеплення даху в приватному будинку

Побудувати заміський будинок - справа не проста. Але щоб його утеплити і зробити внутрішню обробку потрібно чимало фізичних зусиль і фінансових вкладень. Якщо стіни в процесі зведення будинку утеплюються, то дах залишається абсолютно незахищеною в плані пропускання холоду і виходу тепла назовні. У цій статті розглянемо види утеплювачів і етапи утеплення даху в приватному будинку.

Узнать Почему украинцы выбирают жилой комплекс Greenville Park в Киеве вы можете на нащшем сайте и определиться с выбором.

Підготовчий етап

Як відомо, покриття даху тримається на кроквах. Вони, в свою чергу, повинні бути зроблені з хорошою просушеної деревини без слідів гниття. Деревина в цьому випадку вибирається з хвойних порід, які є стійкими до вологості і мають гарну міцність. Додатково дерев'яні елементи обробляються вогнебіозахисні складами.

Утеплювач буде викладатися в простір між кроквами. За товщиною теплоізоляція покрівлі зазвичай не перевищує 10 см для помірного клімату і 20 см для холодних регіонів, найбільш часто товщина утеплення становить 150 мм.

види утеплювача

Теплоізоляційний матеріал повинен мати цілу низку властивостей. До них відноситься стійкість до вологи, низька теплопровідність, екологічність і легкість.

В якості основних матеріалів для утеплення скатної покрівлі приватного будинку можна назвати мінвату і скловату. Також при певних умовах для утеплення даху може застосовуватися екструдований пінополістирол.

Мінеральна вата випускається в плитах, що дозволяє укладати її щільно один до одного. Не варто забувати, що плити утеплювача повинен щільно лежати між крокв, але при цьому не повинно бути будь-яких деформацій і зазорів.

Скловолоконний утеплювач (скловата) зазвичай випускається в рулонах. Сучасна теплоізоляція з штапельного скловолокна володіє відмінними ізоляційними характеристиками і хорошою гидрофобностью (стійкістю до дії вологи).

Сучасний утеплювач купити можна навіть не відвідуючи будівельні ринки або спеціалізовані магазини. Вибрати матеріал і оформити замовлення з доставкою до будівельного майданчика можна в інтернет-магазині.

етапи утеплення

Перед початком укладання утеплювача необхідно забезпечити паро- і гідроізоляцію. З боку приміщення всю поверхню необхідно закрити пароізоляційною плівкою. Чим краще буде проведена пароізоляція, тим довше прослужить покрівельна конструкція. Плівка укладається внахлест і прикріплюється до крокв дерев'яними планками, стики проклеюються спеціальною сполучної стрічкою.

Далі в міжкроквяний простір укладається безпосередньо сам утеплювач. Це може бути і мінеральна кам'яна вата або стекловала певної щільності. Всі ці матеріали мають гарні тепло- і звукоізоляційні властивості, якісні матеріали мають тривалий термін служби. При цьому вони не піддають несучі конструкції додатковим навантаженням за рахунок своєї невеликої ваги.

Зверху конструкція покрівельного пирога закривається гідроізоляційної плівкою, яка захистить утеплювач від намокання.

При дотриманні технології і всіх етапів утеплення можна отримати дуже високий результат. Це дозволить зберегти в будинку тепло в холодну пору року, а прохолоду спекотним літом.