Важливість геологічних вишукувань при плануванні будівельних робіт

Якщо ви хочете, щоб майбутній будинок або котедж ще довгі роки не доставляв вам клопоту, радуючи привабливим зовнішнім виглядом, комфортом і безпекою, необхідно заздалегідь подбати про проведення інженерно-геологічних вишукувань для будівництва.

Предлагает ЖК Гринвиль на Подоле квартиры в новостройке по самым выгодным ценам.

Багато забудовників досі ігнорують рекомендації з дослідження властивостей грунту на ділянці. В результаті вони не володіють інформацією, чи зможе грунт витримати граничне навантаження від конструкції майбутньої споруди. Якщо керуватися принципом «на авось» або проектувати фундамент з великим запасом, це не тільки виллється в додаткові витрати, але і може закінчитися трагедією. Оптимальний варіант вирішення проблеми існує - замовити проведення комплексних геологічних досліджень в спеціалізованій компанії.

Користь від проведення досліджень

Геологічні вишукування грунту на ділянці можуть помітно знизити собівартість будівництва. Це можливо, якщо за результатами досліджень грунт виявиться набагато стійкіше, ніж ви припускали. Це означає, що можна обійтися стрічковим фундаментом неглибокого залягання, а не витрачати величезні гроші на облаштування монолітного підстави. Бувають і зворотні ситуації, коли грунт виявляється настільки слабким, що його потрібно додатково зміцнювати ще до зведення фундаменту. В іншому випадку під вагою будинку він почне просідати і призведе до серйозних наслідків. Задумайтесь над можливими ризиками і не ігноруйте рекомендації професіоналів. Особливо актуальна ця проблема при будівництві в сейсмічно небезпечних регіонах і в умовах суворого континентального клімату з серйозними перепадом температур протягом року.

Чи варто економити на якості? Деякі власники ділянок помилково вважають, що можна відмовитися від проведення досліджень і довіритися думку сусідів. Логіка така: вони вже давно і успішно відбудували, тому можуть дати цінні поради щодо типу та глибини залягання фундаменту. На практиці така стратегія може виявитися згубною. Нерідкі випадки, коли властивості грунту розрізнялися навіть на сусідніх квадратних метрах землі. Важливо проводити геологічні вишукування доріг , інженерних комунікацій або фундаменту окремо. Адже вимоги, які висуваються до будівництва будинку, прокладання дороги, облаштування каналізації або зведення лазні, істотно розрізняються. Навіть для колодязя або неглибокого басейну необхідний цілий комплекс досліджень.

Фахівці підрахували, що максимальні витрати на проведення геологічних вишукувань - це ніщо в порівнянні з масштабами навіть самої скромної забудови. Польові дослідження допоможуть уникнути серйозних проблем в майбутньому: появи тріщин в стінах і фундаменті, затоплення підвалу ґрунтовими водами, нерівномірного осідання будинку. Підрахуйте, в яку суму обійдеться усунення хоча б однієї з перерахованих проблем і зробіть висновки!

Цілі і завдання

З точки зору технології робіт основна мета, яка стоїть при проведенні геологічних вишукувань в будівництві - дати об'єктивну оцінку і прогноз небезпечних геологічних процесів. У цей список входить пучение грунтів, сейсмічна активність, вірогідність підтоплення. Важливо заздалегідь визначити фізико-механічні властивості грунту, несучу здатність, деформаційні і міцнісні параметри, а також можливість використання грунту в якості будівельного матеріалу.

Отримана інформація суттєво допоможе при розробці проектної документації та дозволить створити оптимальний з фінансової та технічної точки зору фундамент. Глибина закладення підстави, матеріал виготовлення, технологія армування, тип, розміри та конструкція - ось лише кілька параметрів, які можна визначити професійним способом, а не підглядати у сусідів. Якісно виконані дослідження захистять від негативного впливу ґрунтових вод. Часом визначити їх натиск, ступінь агресивності, рівень залягання і специфіку поширення не менш важливо, ніж розібратися з особливостями облаштування фундаменту. Так ви зможете надійно захистити фундамент від підтоплення та порушення цілісності. Саме з цієї причини багато фахівців рекомендують замовити комплекс геологічних досліджень ще до покупки ділянки під будівництво.

Особливо актуальне це питання для тих землеволодінь, які розташовуються за півкілометра і ближче від водойми. Якщо на землі після сильних опадів помітні підтоплення, краще не ризикувати. Банальний приклад: рівень залягання ґрунтових вод за півметра від поверхні землі може унеможливити облаштування підвалу або цокольного поверху. В крайньому випадку - просто збільшить витрати на будівництво в рази. Вам доведеться передбачити ефективну дренажну систему по всій ділянці, безперервне відведення води, гідроізоляцію фундаменту. Фахівці допоможуть не тільки опрацювати комплекс захисних заходів, а й запропонують оптимальне місце для джерела автономного водопостачання або колодязя.