Вибираємо квіти для присадибної ділянки і для дачі

На думку ландшафтних дизайнерів, квіти - це ідеальний засіб для перетворення і поліпшення саду, а об'єднані в квітники, вони особливо чарівні. Грамотний вибір кольорів для присадибної ділянки залежить від ряду факторів. Зокрема, зайнятим людям, які до того ж не є фанатами цих дивовижних створінь природи, не варто вибирати складні квіткові композиції.

Любите цветы и хотите украсить участок возле дома, купить семена цветов в магазине "Сеньор Помидор" Вы можете по самой лучшей цене, тут представлен широкий ассортимент семян.

Дуже важливо також визначитися, які квіти ви хочете посадити на своїй присадибній ділянці, щоб при мінімальному догляді за ними був досягнутий максимальний ефект? Адже облаштування красивою клумби, миксбордера або рабатки біля заміського будинку або на дачі не представляє ніякої складності. Але при цьому не можна забувати, що квітник по своєму стилю повинен відповідати ландшафтному дизайну всього присадибної ділянки та архітектури будинку.

Квіти не повинні бути хаотично висадженими по всьому саду, навпаки, вони повинні акцентувати увагу на потрібних місцях. За допомогою квітників у першу чергу слід підкреслювати головні елементи вашої садиби - вхід в будинок, куточок для відпочинку, садові та інші доріжки, і тоді всі елементи ландшафтного дизайну будуть об'єднані в цілісну гармонійну картину.


Які квіти підійдуть для клумби?
Щоб навчиться правильно створювати квітник, оформляючи квіти в єдину гармонійну композицію, буде потрібно певний час.

В першу чергу виберіть найкрасивіші рослини (не більше трьох видів), які стануть основними. Потім потрібно позначити місце для їх висаджування - або кожен окремо, або групами. Наприклад, якщо в якості основного рослини обраний дельфініум, то можна, щоб і інші багаторічники були досить високими, але при цьому не закривали його.


Чудовим доповненням клумби стануть півонії, хости, ломикамені, дзвіночки, тюльпани і нарциси. Привабливим ваш квітник стане завдяки не тільки квітучих рослин, але і рослинам з декоративним листям, особливо в періоди межцветенія.

Оскільки квіти в клумбах завжди борються за світло і вологу, а також знаходяться в грунті живильні речовини, поряд потрібно висаджувати рослини з однаковими потребами, в іншому випадку сильніші квіти просто «задавлять» слабші.

Популярні у багатьох квітникарів лілію, синьоголовник, піретрум, очиток і астильбу розташовують в квітнику таким чином, щоб на зміну увядающим рослинам приходили зацвітають. А в тій частині клумби, яка знаходиться в тіні, слід висаджувати астильбу і хости, завдяки чому створиться враження безперервного цвітіння.

Клумби з різноманітними рослинами, які відрізняються за кольором і яскравості, дуже красиві, але не менш чарівними виглядають рослини в одній колірній гамі, які можуть відрізнятися великою кількістю відтінків. Адже м'які і непомітні колірні переходи залучають набагато більше уваги безпосередньо до самої формі квітів. Сьогодні дуже популярні поєднання лілових і рожевих відтінків - флокс, многоколоснік, рудбекія.

Досить цікавий і незвичайний вигляд мають клумби- «хамелеони». Так, якщо висадити упереміш агростемму і креопсіс, то спочатку зацвіте агростемма - і ваша клумба придбає рожевий колір, а потім, в серпні, протягом тижня квітник буде «золотим» - в цей час цвіте креопсіс.

При розбивці клумби не потрібно висаджувати безліч сортів рослин. Слід просто грамотно підібрати рослини відповідно до їх забарвленням і термінами цвітіння, тоді ви досягнете набагато кращого ефекту, зазнавши при цьому маленькі витрати.