Вибираємо тепловий насос?

За межами будинку

Як правило, тепловий насос встановлюється в будинку і під'єднують до ґрунтового колектора - горизонтальному (у вигляді гребінки) або вертикальному (у вигляді свердловин). Для установки обладнання відводиться окреме приміщення, місця для цього потрібно не так вже й багато - іноді навіть чотирьох кв.м буває досить. Геотермальні теплові насоси не вимагають при установці дозволів газових і пожежних служб, оскільки система вибухо- і пожежобезпечна!

Геотермальные тепловые насосы вы можете купить на https://bsvenergy.com.ua/geotermalniy-teplovoy-nasos.html по самой выгодной цене.

Однак, якщо для теплонасосного обладнання немає місця в будинку, можна встановити універсальний тепловий насос Gebwell E-Flex, який розміщується за межами будівлі. Ця система зовні схожа на велику пластикову бочку, в якій міститься все геотермальне обладнання: тепловий насос, теплонакопичувачів, всі трубопроводи і електропроводка. Цей контейнер з усім обладнанням закопують в землю.

Який тип колектора вибрати?

Для установки системи Gebwell E-Flex, так само, як і для інших типів геотермальних теплових насосів, існує кілька способів укладання грунтового колектора. При горизонтальному розміщенні колектора за допомогою екскаватора риють траншеї глибиною близько двох метрів (нижче рівня промерзання грунту, в нашій кліматичній зоні це 1,7-1,9 м), в них укладають труби. Для цього може знадобитися досить багато площі, вільної від капітальних будівель (зазвичай в півтора-два рази більше, ніж опалювальна площа будівлі).

При вертикальному способі буриться одна або кілька свердловин (в залежності від властивостей грунту свердловин може бути до 12 штук) глибиною до 50-100 метрів, в які опускається U-подібна труба. Установка вертикального колектора на 20-30% дорожче, ніж укладання горизонтального, плюс необхідний дозвіл на буріння. Однак при дефіциті вільного простору навколо будинку - це оптимальний варіант. Колектор приєднують безпосередньо до контейнера Gebwell E-Flex, який розташований в окремому котловані. Після закінчення земляних і пуско-налагоджувальних робіт у вас на ділянці над поверхнею землі залишається тільки люк для сервісного обслуговування системи.

Каскадна установка для великих об'єктів

Для опалення великих приміщень, котеджних селищ, промислових об'єктів є можливість встановлювати систему E-Flex в каскад. Вони ідеально підходять для об'єктів, де немає можливості поставити насос всередині будівлі або побудувати окреме приміщення.

бездротове управління

Управління системою E-Flex відбувається за допомогою GSM-сигналу за допомогою пульта дистанційного керування, розташованого в будинку. У недосвідченого гостя може створитися ілюзія, що ваш будинок підключений до системи центрального опалення і водопостачання, - ніякого обладнання на увазі! При цьому контролювати і управляти роботою опалювальної системи можна через інтернет, в тому числі з мобільного телефону, з будь-якої точки світу.

Скільки коштує установка?

Для того щоб зрозуміти, скільки буде коштувати установка теплового насоса, потрібно зробити:

- теплорасчет - розрахунок тепловтрат в будинку. Його проводять фахівці, враховуючи теплопровідність матеріалу стін, ступеня утеплення підлоги, стін, покрівлі, вікон, дверей.

- Гідрогеологічне дослідження грунту, яке визначить коефіцієнт теплопровідності грунту. Виходячи з отриманих даних, визначається потужність теплового насоса, необхідний тип укладання, площа грунтового колектора або кількість і глибина буріння свердловин. Від цих факторів залежить вартість всієї системи.

Найчастіше установка теплового насоса на початковому етапі обходиться дорожче, ніж установка традиційних систем опалення (з використанням газового, електричного, твердопаливного або рідкопаливного котлів). Однак в експлуатації тепловий насос економічніше в багато разів. Поки дешевше в експлуатації тільки централізоване газопостачання, яке є не скрізь. Однак і вартість газу постійно зростає.

У чому вигода?

При використанні теплового насоса ви оплачуєте тільки те електрику, яке споживають стоять всередині теплового насоса компресор і циркуляційні насоси. Таким чином, на 10 кВт теплової потужності, що видається насосом в систему опалення та гарячого водопостачання, буде потрібно всього 2,5 кВт електрики - при радіаторної системи опалення та 2 кВт - при опаленні за допомогою системи теплих підлог.

Ви можете істотно заощадити, якщо налаштуєте тепловий насос так, щоб у нічний час він працював в режимі накопичення теплової енергії, а вдень просто підтримував систему. Крім того, ви можете отримати від місцевих електромереж електрику за пільговою ціною, представивши довідку, що ваш будинок опалюється тільки за допомогою електроприладів.

Теплові насоси взимку працюють на обігрів, а влітку на охолодження і дуже ефективні в поєднанні з сонячними колекторами для отримання безкоштовної гарячої води. По суті це майже автономна система, яка в разі перебоїв з електрикою прекрасно працює від дизель-генератора. Тепловий насос може бути встановлений в тандемі з газовим, дров'яним, пелетних котлів, і в разі форс-мажорних обставин при аварійному відключенні електроенергії система переключиться на резервне джерело опалення.

інші переваги

Термін служби теплових насосів до 30 років. Однак європейський досвід доводить довший термін служби таких систем. Стандартна система E-Flex забезпечена Теплонакопичувачі об'ємом 1000 літрів, але є можливість збільшити його обсяг. Великий накопичувач гарантує достатню кількість гарячої води навіть при непередбачено високому (піковому) споживанні.

А крім того, при більшій кількості акумульованого в накопичувачі тепла скорочується час роботи теплового насоса і витрати на електро енергію, яка витрачається на роботу компресора. Термін служби компресора в цьому випадку збільшується, а значить, збільшується і термін експлуатації геотермального теплового насоса.