Як купити трекові світильники

Якщо ви вже вирішили встановити трекові освітлення у вашому будинку, офісі або квартирі, відмінна ідея. Вам буде цікаво дізнатися більше про таких системах, щоб зробити правильний вибір. Ми не хочемо перевантажувати наших читачів зайвою інформацією, тому постараємося звернути увагу на найважливіші моменти при виборі трекового освітлення.

Прекрасно подойдет для дома и офиса трековая система освещения, она надежная и качественная.

Виберіть стандартний трек

Будь-яка система освітлення на треках починається з самого треку. Так що ж таке цей самий трек? Трек, він же нерідко називається шиною, шинопроводом або рейкою - це каркас - основа у вигляді металевої рейки монтируемой на стелю або стіну, на яку встановлюються трекові світильники.

типи треків

Існує кілька стандартів треків: 1-фазний трек , 3-фазний трек і низьковольтний трек, розрахований на напругу 12 Вольт.

1-фазні трекові системи можуть бути під напругу 220 В і на 12 В. У разі технології 12 В, трекові система йде в комплекті з декоративним трансформатором (невеликий пристрій для перетворення напруги 220 В в 12 В), що може створювати певні незручності при монтажі.

Види однофазного треку.

Слід зазначити, що системи розраховані на напругу 220 В більш поширені, так як є більш зручними і простими в монтажі, а при правильному їх використанні, вони нічим не гірші систем на 12 В з безпеки. Низьковольтні освітлювальні системи на 12 В з кожним роком все більше і більше витісняються з ринку системами на 220 В, так як вже не мають явних переваг перед технологією 220 В.

3-фазна трекові система живиться від звичайного виведення напруги 220В.

Цей тип шини дає можливість включати різні категорії світильників, встановлені на одній шині по окремості або разом за допомогою двох вимикачів. Це може бути корисно, коли вам іноді потрібно виділити деякі об'єкти, наприклад, підсвітити щось точковими трековими світильниками однієї групи на короткий період, а весь інший час іншу групу трекових світильників використовувати для загального освітлення. Також на 3-х фазної трекової системі можна включити всі світильники одночасно - задіявши 2 вимикача.

Види трифазного фазного треку.

Кожен з наведених вище треків може бути представлений в різних варіаціях і виконаннях в залежності від виробника. Пам'ятайте, що світильники не є взаємозамінними, ті, які підходять під один стандарт треку, не працюватимуть на інший трекової системі. Хоча винятки і можуть бути, але, краще не нехтувати загальними правилами при комплектації трекових світильників. Проте, в рамках одного стандарту це не проблема, ви зможете замінити світильники на треку щоразу, коли вам цього захочеться.

Зазвичай треки здійснюється у вигляді прямих палиць стандартної довжиною від 1 до 3 метрів. Рейки можна укорочувати, підганяє розмір шинопровода під ваші вимоги до висвітлюваного приміщенню. Далі ці треки (рейки) з'єднуються між собою за допомогою лінійних, кутових та інших комплектуючих. Форма і перетин шин можуть мати різний зовнішній вигляд, дизайн, форму і розмір, все це залежить від виробника. Перетин 1-фазного треку частіше має менший розмір порівняно з 3-фазним.

Способи кріплення трекових систем

Трек фіксується до стіни або стелі і тримає світильники. Для стелі трекові система може бути встановлена на жорстких відважив, тросах підвісах або кріпитися безпосередньо до стелі. Вибір того чи іншого кріплення залежить від ваших побажань до зовнішнього вигляду шинної системи і технічних завдань освітлення. Наприклад, при стелі заввишки 5 метрів, коли потрібно досить сильно спустити трек щодо висвітлення об'єктів, це можна зробити тільки з використанням тросів, на яких підвішується вся трекові система. Застосування жорстких схилів доцільно тільки з естетичного боку, тому що їх використання здорожує загальну вартість трекового освітлення.

трековая система освещения