Зберігання будматеріалів в зимовий час

Будівельні матеріали зазвичай купуються з запасом, оптовими партіями. Тому обов'язково виникає питання з їх зберіганням на будмайданчику. Особливо актуальна правильна захист матеріалів взимку, коли погодні умови несприятливі. Про це і поговоримо сьогодні.

Большой выбор профессиональных инструментов на http://proftools.xyz/ по отличной цене.

Питання зберігання будівельних матеріалів встає і в разі консервації будівництва до весни , і при продовженні робіт в зимовий час . Звичайно, якщо будівництво вирішено продовжити, то матеріали повинні розташовуватися під рукою, поруч з місцем проведення робіт. У разі консервації будівництва, якщо на ділянці практично нікого не буде до самої весни, запаси матеріалів слід укрити особливо надійно - в цьому випадку також виникає небезпека, що їх просто розтягнуть.

Фахівці радять при зберіганні будматеріалів дотримуватися наступних основних принципів:

Кожному матеріалу необхідно виділити своє місце, щоб надалі не витрачати час на пошук і докладати менше зусиль для транспортування. Крім того, різні види матеріалів можуть зажадати різних умов зберігання.

Зони зберігання різних матеріалів рекомендується розташовувати, розділивши проходами завширшки не менше одного метра. Для зручності підходу до штабелів між рядами повинна бути не менше 70 сантиметрів.

Головну увагу необхідно приділити захисту будматеріалів від опадів і зіткнення з землею.

Цегла для зберігання слід складувати по марками та сортами, бажано розкласти і по відтінку, щоб стінові поверхні були однорідними. Оптимальний варіант - скласти цеглини на піддони, палети, а зверху прикрити водонепроникною плівкою або іншим міцним покривним матеріалом. Плівку, геотекстиль або Тарпаулін слід закріпити на штабелях цегли ременями або придавивши зверху чимось досить важким, щоб укриття не здуло вітром.

Якщо в цеглі є непрямі отвори, вироби доцільно розташовувати порожнечами вниз, щоб виключити потрапляння всередину води, адже вона може замерзнути і почати руйнувати матеріал. Висота штабелів з цеглою повинна складати приблизно 1,5 метра, вище небажано.

Пиломатеріали теж зберігають штабелями, перед укладанням слід оглянути кожну дошку або брус на наявність відходів шкідливих комах і грибка. Відбраковані пиломатеріали прибирають, щоб виключити зараження інших. Всі вироби очищаються від тирси і сміття. Укладають пиломатеріали на зберігання за такими принципами:

В одному штабелі повинні бути бруски або дошки одного розміру, з однієї породи деревини, бажано розділити також за сортами.

Під штабель облаштовується надійне горизонтальне підставу - дуже важливо, щоб дерево не стикалося з землею. В якості підстави можна використовувати піддони, прогони з бруса, штучні залізобетонні вироби, литі фундаменти.

Кожен ряд дощок або бруса відділяється один від одного прокладками, наприклад, брусками невеликого перерізу. Для деревини вентиляція дуже важлива. Краї рядів не повинні провисати, тому прокладки розташовуються не далі, ніж 30 сантиметрів від краю.

Настійно рекомендується перед зберіганням пиломатеріалів провести їх обробку антисептиками - обробити слід кожен шар, який ви укладаєте в штабель.

Висота штабеля повинна вийти менше його ширини - так він буде стійким.

На відміну від цегли деревину не можна щільно накривати брезентом або поліетиленом, це завадить повітрю вільно циркулювати. Найкраще побудувати тимчасовий навіс, під яким пиломатеріали будуть захищені від опадів.

Розглянемо правила зберігання інших будівельних матеріалів:

Скло необхідно зберігати в ящиках, листи встановлюють в один ряд і міцно фіксуються. Сам ящик надійно встановлюють у вертикальному положенні.

Для зберігання бітуму можна використовувати щільні ящики, бочки або спеціально облаштовану яму з теплоізольованим дном.

Сипучі будматеріали - пісок, гравій, щебінь - слід захистити підпірними стінками.

Сухі будівельні суміші, гіпс, вапно, цемент необхідно складувати в приміщенні з мінімальною вологістю, в господарському блоці, сараї, утепленому підвалі. Якщо заводський герметичної упаковки немає, цемент та інші суміші можна засипати в бочки, скрині або ящики.

Цвяхи, саморізи та інші металовироби можна тримати в щільному ящику, на кришку якого доцільно покласти шматок тканини, попередньо просоченої машинним маслом.

Газобетонні блоки для зберігання краще залишити в заводській термоусадочної плівці. Якщо упаковка вже знята, від прямого попадання дощів і снігу блоки слід зверху прикрити плівкою, іншим покривним матеріалом.

Теплоізоляційні матеріали, як і сухі суміші, зберігати просто на вулиці не можна! Волога для них згубна.

Виходячи з необхідності зберігати в сухому і захищеному від снігу і дощу місці запаси сухих сумішей, кріплень, теплоізоляції, доведеться потурбуватися про наявність сараю, хозблока на ділянці. Дуже добре підходять для цих цілей морські контейнери, досить довгі для зберігання дощок і бруса. Зручно, що біля контейнерів є надійно закриваються ворота, це додатково захистить ваші матеріали від зазіхань злодіїв.

Якщо на ділянці вже зведений будинок хоча б під тимчасовим дахом, всі залишилися будматеріали можна занести всередину, щоб законсервувати будівництво до весни разом із запасами.