Як зробити вітальню затишніше: 5 порад дизайнерів

Більшу частину свого часу в будинку ми проводимо у вітальні, що безумовно робить її важливою частиною будинку. Сьогодні ми розповімо вам, як зробити цю кімнату максимально затишній, функціональної і комфортною не тільки вам, але і вашим гостям.

Для комфортной жизни предлагаем Вам Дуплексы в Подмосковье, здесь Вы сможете укрыться от городской суеты.

Допоможе розібратися в цьому питанні дизайнер.

Вітальня є центром вашої квартири або будинку і має багато призначень: саме тут ви зустрічаєте гостей, збираєтеся всією сім'єю для перегляду цікавого фільму, розслабляєтеся з чашкою чаю, або читаєте свою улюблену книгу.

1. Візуальна сторона вітальні

Вітальня включає в себе велику кількість різних функцій для кожного члена сім'ї або гостя. Практично у всіх вітальнях встановлюється телевізор, який збирає навколо себе всіх членів сім'ї. Великий екран телевізора є загальним центром вашої кімнати.

Якщо у вашій вітальні стоїть камін, то він, безсумнівно, грає не меншу роль. Зараз популярність камінів зростає, вони набувають найрізноманітніші форми, і кожен може індивідуально підібрати собі стиль, який доповнить ваш інтер'єр.

Ще однією важливою частиною вітальні стане встановлений в ній акваріум. Це справжнісінька частка природи у вашій кімнаті. Акваріум приносить в ваше житло життя, умиротворяє і розслабляє, при цьому будучи чудовою прикрасою декору. Великі екзотичні риби відмінно відволікають від стресу і змушують мріяти.

Існує ще безліч елементів, які будуть центром вашої вітальні: картини, скульптури, дизайнерські предмети і безліч інших варіантів. Однак не переходите грань, і майте почуття міри.

З усіх предметів інтер'єру вам слід вибрати той, який буде найбільш сильно впливати на загальну оцінку приміщення і понесе на собі ношу візуального центру кімнати.

Варто підкреслити предмет відповідним і цікавим фоном, так ви візуально збільшите простір навколо нього. Зробити це можна за допомогою кольору, фактури стіни, системи полиць або дизайнерської ніші - всім, що підсилюватиме увагу на візуальному центрі.

2. Вибираємо центр вітальні

Заздалегідь визначте, що ви хочете розмістити в вашій вітальні перед створенням планування.

У невеликих квартирах допускається часта помилка - розстановка предметів один над одним, або зовсім близько. Кращим рішенням тут буде просто переставити один з предметів в незайняту частину кімнати, або в іншу кімнату. Встановлюючи декоративні елементи таким чином, ви псуєте враження про них - вони вже не будуть виглядати як щось особливе і цінне.

Наприклад, буває, що телевізор встановлюється над каміном, в результаті ви не можете нормально використовувати їх одночасно і замість двох центрів ви отримуєте один великий, але прісний. Використовуючи таку конструкцію одночасно, ви будете відволікатися то на одне, то на інше, не отримуючи того задоволення, яке повинно виходити від них окремо. Це відноситься і до всіх інших подібних випадків: акваріум + телевізор, скульптура + камін, акваріум + картина.

Правильне розташування елементів, так, щоб вони не заважали один одному, а тільки доповнювали і прикрашали інтер'єр, додасть їм цінність і красу.

3. Другорядні елементи інтер'єру

У вітальні не обійтися і без більш дрібних предметів, які, незважаючи на свій розмір, не менш важливі. Наприклад: книги, невеликі картини, фотографії, сувеніри і всі інші декоративні об'єкти. Такі елементи теж можуть стати хорошим фоном більшим.

Як і у випадку з центрами і міні-центрами, дрібні предмети теж можуть перебивати один одного, якщо наставлені занадто щільно і часто. Поставтеся до таких речей не менше відповідально, ніж до того ж телевізору або скульптурі.

4. Меблі

Меблі є хорошим доповненням до візуальних центрів, але до її встановлення потрібно підійти логічно. У каміна буде розумно поставити м'які крісла, на яких ви будете сидіти, насолоджуючись теплом і видом вогню. Навпаки телевізора або домашнього кінотеатру можна поставити диван і крісла, якщо дивана не вистачає на всіх.

Важливо, щоб користуватися меблями було зручно, враховуйте це, коли будете займатися плануванням своєї вітальні. Залишайте проходи між предметами, щоб ви могли вільно пройти від шафи до дивана біля телевізора, при цьому, не виляючи через половину кімнати, не зачіпаючи і не відсуваючи інші її предмети.

Якщо вітальня об'єднана з їдальнею, зробіть чіткий поділ зон - не ставте обідній стіл в диванної зоні.

5. Відмова від зайвого

Застосовуйте в розстановці меблів у вітальні принцип пропорційності - для віталень в маленьких квартирах варто підбирати компактні меблі, а великі дивани і шафи краще залишити в заміських будинках. Якщо все-таки ви вирішили розмістити у вітальні великий предмет, то розташуйте його далі від вікон і дверей - так він не буде виглядати громіздким.

Ще одна порада: для великих віталень використовуйте симетричне розташування меблів, а для маленьких - асиметричну розстановку.

У вітальні краще відмовитися від високих масивних шаф, замінивши їх легкими стелажами, які можуть стати прекрасним елементом зонування.

Питання поєднання тих чи інших предметів, в будь-якому випадку, залишається за сім'єю, якій їх чекає розставити. Все залежить від їх індивідуальних смаків. Тому створюйте такий дизайн, який дозволить насолодитися красою і зручністю приміщення не тільки вам, але і вашим гостям.