Вибираємо акваріум

Перед придбанням акваріума необхідно зібрати всю інформацію про рибок, яких ви хочете завести. Часто трапляється, що акваріум при його експлуатації стає невідповідним і незручним.

Купити якісні та надійні акваріуми Ви можете на akvarium-ua.com.ua, фахівці допоможуть зробити правильний вибір.

Вирішальними факторами для визначення розміру акваріума є розміри Вашої квартири і склад рибок. Необхідно уточнити кількість риб. Якщо в семилітровий акваріумі добре уживаються кілька дорослих гуппі, то в семідесятілітровом будуть відчувати себе сприятливо вже більше сорока.

В акваріумі не повинно бути тісно, тому слід враховувати кінцеві розміри ще молодих рибок. Рекомендую на 1 сантиметр довжини рибки надати 1 літр води в акваріумі.

Непередбачених обставиною може виявитися поповнення потомства. Так само на кількість мешканців впливає грунт, рослинність, освітленість акваріума, температура і т.д.

Пам'ятайте про те, що у деяких риб потреби в просторі грунтуються на інших умовах (наприклад, вони повинні мати свою територію). Такі особливі потреби зазвичай згадуються в літературі, присвяченій окремим видам риб.

На мою думку необхідно вибирати найбільш великий акваріум, що викличе найменші витрати і зменшить подальший догляд. Думка що за акваріумом меншого розміру потрібен менший догляд - помилково.

Придбання акваріума і догляд за ним стоять набагато менше ніж покупка і зміст наприклад Собаки. У зоомагазинах асортимент акваріумів величезний, можна знайти моделі самої різної конструкції і форми.

Акваріуми зі скла. Не мають рам, Скло приклеєні один до одного силіконовим герметиком. Найпоширеніший тип акваріума. Стійкий до поштовхів.

Акваріуми з частковим обрамленням. Забезпечені знизу і зверху алюмінієвими рамами. При покупці слід звернути увагу, щоб рами були вклеєні, а не просто вставлені.

Акваріуми з повним оздобленням. Скло повністю вставлені в алюмінієві рами. Найміцніші акваріуми.

Акваріуми з литого скла. Найбільш дешеві, але розраховані на малу кількість води. Як правило використовуються для допоміжних потреб (карантину, змісту мальків і т.д.).

При придбанні акваріума слід звертати увагу на матеріал з якого він виготовлений і якість швів. Що стосується форми, то вона буває дуже різною.

Акваріуми круглої форми. Представляючи велику зручність чищення стекол від насідають на них водоростей, мають, однак, чимало й своїх недоліків.

Предмети, що знаходяться в такому акваріумі, через кривизни поверхні скла спотворюються, стінки цих акваріумів, не витримуючи сильного тиску води, лопаються іноді при найлегшому струсі або нерівномірному нагріванні, що часто трапляється влітку в жаркі, сонячні дні.

Восьмикутні, шестикутні красиві, але дороги і незручні ще тим, що дуже важкі й громіздкі.

Чотирикутні. Найпоширеніший тип. Форма найзручніша, немає оптичних спотворень, достатня міцність.

Ширми. Так називаються дуже високі і довгі, але надзвичайно вузькі акваріуми. Акваріуми ці призначені головним чином для рослин, так як багато риби, відчувають себе в них недобре. Вони надають знаходяться в них рослинам і тваринам чудово яскраве забарвлення.

Риби зазвичай плавають по горизонталі, а не по вертикалі, тому традиційний витягнутий в довжину прямокутний акваріум найкращим чином задовольняє потреби риб. При виборі форми акваріума не стримуйте свою фантазію, однак не забувайте, що біологічні функції акваріума повинні бути в порядку