ЯК ЗРОБИТИ ПРОВОДКУ НА ДАЧІ СВОЇМИ РУКАМИ

Перш ніж робити схему електричної проводки, потрібно визначитися, чи буде вона внутрішньої або зовнішньої. Внутрішня проводка зазвичай робиться на етапі будівництва, в стінах заздалегідь пробиваються відповідні канали для закладання кабелю. Так роблять зазвичай в міських квартирах: господарі не бачать де проходять дроти, користуючись тільки вимикачем і розеткою до тих пір, поки не доводиться міняти проводку повністю або частково. Для цього доводиться довбати стіни.

Заказать профессиональную услуги электрика в киеве Вы сможете у нас.

Офіси та дачні будинки найчастіше оснащують зовнішньої електропроводкою. Тоді всі дроти розташовуються на стінах і стелях, їх ховають в спеціальні короби з негорючого пластика. При необхідності їх легко перевірити, відремонтувати або замінити - для цього не доведеться ламати стіни. Потрібно сказати, що такий спосіб електропроводки заборонений для ванних кімнат через підвищеної вологості, він може не підходити і горищним приміщенням.

Розрахунок потужності

На уроках фізики в школі всі вчили, що рух заряджених частинок нагріває провідник. Це означає, що електричний провід при функціонуванні нагрівається. Якщо неправильно розрахувати потужність проводки, то перегрів проводів може принести багато неприємностей. Зазвичай стандартна електромережу на дачі задовольняється потужністю мережі не більше 30 кВт. Розрахувати її можна таким чином. Можна взяти однофазную ланцюг, до якої підключені 10 ламп по 100 Вт, електрочайник на 2 кВт плюс мікрохвильовка на 1 кВт і стандартна напруга мережі 220 В.

Загальна потужність всіх цих приладів складе 4000 Вт (10х100 +1000 +2000). Сила струму на цій ділянці ланцюга складе 18,18 А (потужність 4000 розділити на напругу 220). Звичайно, потрібно врахувати деякий запас потужності, але при цьому пам'ятати: найкраще зробити кілька окремих систем (окремо для освітлення, для розеток, для пральної машини і кондиціонера) і для кожної розрахувати потужність. Це підвищить безпеку, а також збільшить економію коштів.

Підбір проводів

Алюмінієва проводка на сьогодні найдешевша, але скористатися нею - це зовсім не означає, заощадити. Вона дуже швидко зношується, її скоро доведеться міняти, а потужні енергоємні прилади можуть навіть перегоріти через неї. Досвідчені електрики радять скористатися мідної проводкою - вона надійніше, і, в результаті вийде економічніше.

Найкраще взяти плоский кабель з двома багатожильними проводами подвійний ізоляції. Перетин проводів потрібно вибирати, враховуючи прораховані потужність.

Провід перетином 1,5 мм підходить для струму в 15 А, а 2,5 мм - 25 А, значить, їх можна використовувати при напрузі на споживачах з потужністю 15 А - 220 В - 3,3 кВт і 25 А - 220 В - 5,5 кВт відповідно. Якщо розетка буде використовуватися для праски і електрочайника, то до неї потрібно провести провід перетином 2,5 мм. А якщо в неї не буде включатися нічого могутніше зарядки для телефону або настільної лампи, значить цілком підійде провід перетином 0,5-0,75 мм. Але краще все-таки врахувати деякий запас потужності, адже жити в будинку передбачається довго, і хто знає, що буде через кілька років, і що включить в цю розетку підросла дочка господаря.

На питання, скільки потрібно купити проводів, будь електрик, відповість - побільше. Зазвичай радять ретельно виміряти рулеткою всі шляхи передбачуваного проходження проводки (треба ж було зробити схему) у всіх приміщеннях, включаючи горищні, і збільшити на 15%. Крім самого будинку до мережі можуть бути підключені інші об'єкти на землі дачної ділянки. Можливі ліхтарі біля входу на територію або уздовж доріжок, баня, що знаходиться в окремій будівлі.