Оптимальна стратегія пошуку роботи в інтернеті

Давно минули ті часи, коли люди шукали роботу, переглядаючи газетні оголошення, або обдзвонювали знайомих в пошуках жаданого місця. Сучасні технології, значення яких вже зараз важко переоцінити, забезпечує широкий спектр вибору для тих, хто з ними знайомий. Інтернет так щільно увійшов в наше професійне життя, що вже неможливо уявити собі трудову діяльність у відриві від мережі. Нові можливості, це завжди нові перспективи. Як використовувати їх найкращим чином?

Море вакансій

Ми живемо в епоху щільного інформаційного поля, створеного тотальним поширенням інтернету. Рідкісна компанія не публікує свої вакансії в мережі. Такого вибору різноманітних пропозицій, як зараз, напевно, не існувало ні в одну минулу епоху. Інтернет переповнений пропозиціями про роботу, наприклад, на сторінці http://pro-robotu.ua/vacancies.php можна знайти безліч вакансій у Києві та інших містах України. Головним завданням здобувача стає грамотна фільтрація і аналітичний пошук кращих, які підходять саме йому вакансій. Важливо не потонути в цьому морі і не відгукуватися з усім завзяттям на першу-ліпшу пропозицію.

Досліджуйте ринок

Будь-який сайт - це величезна база даних вакансій і резюме. Не пошкодуйте часу на дослідження аналогічних резюме кандидатів і переліку вимог, вказаних у вакансіях з вашої професійної сфери. Ключовими напрямками вашого дослідження повинні стати наступні:

- детальний перелік функціональних обов'язків, характерний для даної посади - програмні продукти, якими зобов'язаний володіти кандидат - рівень вимог до іноземної мови - рівень заробітної плати та форма її виплати (оклад або оклад + премія)

Отримавши відповіді на ці питання, ви зможете оптимально налаштувати своє резюме під типові вимоги роботодавця, що значно підвищує ймовірність відгуку і запрошення на співбесіду.

Терпіння винагороджується

Як відомо, все краще приходить до того, хто вміє чекати. Цю тезу максимально виражає стратегію інтернет-пошуку. Для початку, потрібно сформулювати чітко, яку конкретно роботу ви хочете знайти. Варто пам'ятати, що роботодавець надає перевагу вузьких фахівців, добре орієнтуються в предметної області. Після цілеспрямованої настройки резюме і його розміщення необхідно набратися терпіння і чекати відповідного пропозиції. Середній час пошуку, за даними незалежних досліджень ринку праці, може становити близько 1 місяця в сезон (осінній період) і 2-3 місяці, якщо вам довелося шукати роботу в грудні-січні, травні або влітку. Якщо ваш вік перевищує 35 років або ви претендуєте на високі керівні позиції, то варто готуватися до 6 місяців безперервного пошуку.

Активний пошук

Поки ваше резюме лежить на сайті, видиме всім роботодавцям (така настройка просто обов'язкова) потрібно, не гаючи часу, зайнятися самостійним, активним пошуком. Більшість робітників сайтів пропонують опцію розширеного пошуку, де здобувач може точно налаштувати всі вимоги, врахувати всі особливості - саме їй і треба скористатися. У той же час, не варто ставити занадто вузькі критерії, наприклад, писати в пошуковому рядку занадто довга назва посади, досить одного-двох ключових слів. Припустимо, ваша посада називається "Менеджер по роботі з ключовими клієнтами". Тоді, оптимальний запит повинен включати в себе два слова: "менеджер" і "клієнти".

Оскільки база вакансій оновлюється безперервно, варто займатися активним пошуком періодично, щоб не упустити вигідну пропозицію. Наприклад, 3 рази на тиждень регулярно переглядати нові надходження, а іноді і проводити пошук за обраними критеріями заново. Періодичність дозволяє завжди тримати руку на пульсі, відгукуватися першим на "гарячу" пропозицію, що підвищує ймовірність отримати дійсно хорошу роботу.

Пошук роботи - це робота

Для досягнення успішного результату необхідно відноситься до інтернет-пошуку серйозно, розуміючи, що це системний процес, витратний за часом і зусиллям. Сучасні робочі сайти, створені IT-фахівцями, максимально впорядкували, організували і алгоритмизировать цей процес, зробивши його, з одного боку, оптимальним, а з іншого - вимагає постійної уваги з боку здобувача. Як і в будь-якій роботі, в пошуку роботи необхідно завзятість і вміння не засмучуватися через тимчасові труднощі, які, на жаль, неминучі. Омріяна посаду не знайде вас відразу, більш того, вам доведеться пройти безліч співбесід, які не дадуть результату з причин, від вас не залежать.

Успіх, як відомо, це рух від проблеми до проблеми без втрати ентузіазму. Процес пошуку роботи в інтернеті цілком відповідає цій формулі - не засмучуйтеся на випадкові відмови - продовжуйте діяти, і результат не змусить себе довго чекати.