Поради по проведенню ремонту, його правила і послідовність

Після прийняття рішення про майбутній ремонт квартири слід визначити кілька найважливіших параметрів: що в квартирі підлягає ремонту, як і послідовність виконання кожного з етапів робіт, хто буде займатися ремонтом? Сподіваюся, що кожен зможе знайти в тексті статті відповіді на ці питання.

На сайте vidradnyi.com.ua/ru/ Вы можете запасаться и просмотреть квартиру, которую желаете приобрести.

Ухвалення правильного рішення щодо визначення черговості виконання конкретних видів робіт позначиться на їх вартості, а будь-які допущені помилки призведуть до зниження якості і подорожчання ремонту.

демонтаж

До початку ремонту необхідно провести демонтаж, то є зняти старі шпалери, елементи підвісної або натяжної стелі, облицювальну плитку і т. Д. Матеріали, що використовувалися в якості підлогового покриття, знімаються в останню чергу. Так буде простіше прибирати сміття, який з'явиться в процесі проведення демонтажних робіт. Якщо ж наявне в квартирі підлогове покриття заміні не підлягає, то його необхідно накрити п / е плівкою і чимось типу картону, щоб захистити від пошкодження. Вміст віконних і дверних прорізів демонтується пізніше, так як великий ризик пошкодження нових конструкцій, якщо вони будуть встановлені в процесі проведення ремонту. Досить зняти лиштви, а двері і вікна до заміни укрити плівкою.

Заміна інженерних комунікацій

Якщо є потреба в заміні каналізаційних труб або труб, що входять в систему водопостачання , то їх демонтаж і установка нових здійснюється разом з демонтажними роботами, так як процес заміни супроводжується появою великої кількості сміття і пилу.

прокладка електропроводки

Будь-яка проводка комунікацій систем життєзабезпечення в квартирі (телефону, Інтернету, телебачення, кондиціювання та т. Д.) Виконується в стінах, де для цих цілей прорубувати штраби, тобто канавки. Подібні роботи в квартирі є найбільш брудними, тому їх виконують в першу чергу. Зрозуміло, що при плануванні таких робіт слід узгодити з усіма членами сім'ї місця розташування всіх електроприладів, щоб згодом не було потрібно переносити проводку або користуватися подовжувачем.

Первинна обробка стелі

Спочатку виконуються ті роботи, які підготують поверхню стелі до остаточного варіанту обробки. Їх називають чорновою обробкою стелі . На цьому етапі виконують штукатурку, шпаклівку, монтаж багетів тощо. Чистова обробка стелі виконується після закінчення робіт з поверхнею стін. В іншому випадку на стелю осяде пил, що утворилася при роботі зі стінами.

Однак, якщо вам потрібно встановити натяжної стелі ці роботи виконуються тільки після того, як в повному обсязі буде виконана обробка поверхонь стін.

Первинна обробка стін

Оздоблення починається з вирівнювання укосів поблизу вікон (вони на той час повинні бути захищені п / е плівкою), штукатурки стін , їх зачистки і шпаклівки.

Підготовка основи статевого покриття

Отже, стіни і стеля вже підготовлені до чистової (фінішної) обробки. Настала черга робіт по влаштуванню нового покриття підлоги, тобто заливки або саморазравнівающегося розчину, які обов'язково повинні висохнути до переходу до наступного етапу. Але якщо пристрій нового покриття підлоги в складі ремонтних робіт не передбачено, то цей пункт пропускається.

Порядок роботи змінюється, якщо намічена укладання паркету. В цьому випадку виконується не тільки підготовка основи, але і укладання підлогового покриття, так як ця робота супроводжується появою пилу, причому у великій кількості. Тому укладаємо паркет, після чого ретельно його вкриває, захищаючи від пилу і механічних пошкоджень.

Грунтовка стін і стелі

Приступаємо до грунтовки поверхонь стін і стелі. Перевірити якість виконаних робіт можна дуже просто: по прогрунтованої і висохлої поверхні треба провести долонею. Якщо на ній не залишилося слідів шпаклівки або пилу, значить роботи виконані якісно і можна приступати до чистової (фінішної) обробки .

Чистова обробка поверхонь стін і стелі

Як чистової обробки стелі виконується забарвлення його поверхні або наклейка шпалер. Оздоблення стінових поверхонь, крім цих двох операцій, може включати нанесення декоративної штукатурки або каретної стяжки.

Монтаж нового покриття підлоги

Крім паркету на підлогу можна укладати лінолеум, ковролін або ламінат, які стеляться на вже «схопити» стяжку. Якщо ж був укладений паркет, то на цій стадії виконується його лакування.

Інакше слід чинити, якщо прийнято рішення використовувати підлогову плитку. Її укладають після завершення робіт по фінішної обробки стелі, але до початку робіт на поверхні стін, так як великий ризик забруднити стіни клеєм, використовуваним при укладання плитки .

Монтаж нових дверей

Весь запланований обсяг оздоблювальних робіт завершено і можна приступати до установки нових дверей.

установка плінтусів

На останньому етапі виконується установка плінтусів, після чого можна запрошувати друзів, рідних і відкривати шампанське - пора «обмивати» підсумки якісно виконаних ремонтних робіт.

Викладені тези ні в якому разі не можуть вважатися обов'язковим керівництвом до дії, так як порядок виконання окремих етапів ремонтних робіт можна змінювати, якщо цього зажадає конкретна ситуація.