Профілі для гіпсокартону: основні види та як вибрати

Оздоблення внутрішніх приміщень будинку із застосуванням гіпсокартону універсальна і доступна для багатьох. Для того ж щоб не понести непотрібні витрати і знизити трудомісткість робіт, слід правильно визначитися з профілем монтажних елементів каркаса, необхідних для установки гіпсокартонного листа.

Види використовуваних профілів для гіпсокартону

Залежно від призначення і місця установки перегородки, арки або ще якогось архітектурного елемента вибір виробляють виходячи з наступної номенклатури профілів:

направляючого (маркується ПН);
стоечного (маркується ПС).

Направляючий профіль служить основою для зведення сталевого каркаса при монтажі стін або міжкімнатних перегородок. У перетині він представляє собою швелер з тонкими стінками, як правило, виконується зі сталі або алюмінієвого сплаву. Вибір матеріалу залежить від місця монтажу перегородки: у приміщеннях з підвищеною вологістю (ванних кімнатах або санвузлах) доцільніше використовувати алюміній, в інших випадках - сталь, допустимі навантаження для якої вище. Для високих приміщень, коли міцність алюмінію на вигин може виявитися недостатньою, варто купувати профіль ПН оцинкований.


Стієчний профіль для гіпсокартону також може бути сталевим або алюмінієвим, але закріплюється він по периметру майбутнього каркаса і згодом служить основою для монтажу гіпсокартонних листів. У перетині він нагадує букву С. Якщо з гіпсокартону передбачається виконати і підвісну стелю, то будуть потрібні ще два різновиди профілю - направляючий (монтується безпосередньо на стелю приміщення) і стельовий. В якості останнього можна приймати і направляючий профіль, оскільки різниця полягатиме лише в інтенсивності застосування кріпильних деталей.

Для підвищення жорсткості міжкімнатної перегородки з гіпсокартону при значній її протяжності застосовують також кутовий профіль, який прикріплюється посередині прольоту. Найчастіше виконується він з пластика, хоча можна застосовувати і алюміній, і навіть оцинковану сталь. Для вирівнювання стін корисний маячковий профіль - його використовують при виробництві попередніх штукатурних робіт.

Як вибирати профілі для гіпсокартону?

  

Купить профиль для гипсокартона Вы можете на сайте маназина "КВС".

 
Здійснюючи підбір, необхідно звертати увагу на наступне:

в разі використання оцинкованого профілю процентний вміст цинку в покритті має бути не менше 70% (перевіряється за сертифікатом), виріб з меншим вмістом цього металу не буде стійким до корозії;
товщина самого металу профілю не повинна бути менше 0,5-0,6 мм, інакше жорсткість його буде вкрай низькою, відповідно, при найменших навантаженнях не виключається деформація і гіпсокартонної перегородки;
не варто купувати пофарбований профіль, оскільки на якість каркаса цей факт ніяк не впливає, при цьому він може приховувати деякі заводські дефекти, наприклад, тріщини, волосовини, подряпини;
перфорована накатка на сталевому або алюмінієвому профілі - джерело внутрішньої напруги в матеріалі; кращому зчепленню такого виробу з гіпсокартонних листом, як в цьому можуть завіряти продавці, накатка не сприяє.