Дверний доводчик

Дверний доводчик - це пристрій автоматичного закривання дверей. Використовується в основному на дверях громадських приміщень. Наприклад, на офісах або на дверях магазину, доводчик - неодмінний атрибут.

Потреба в автоматичному закриванні двері існує давно і обумовлюється в першу чергу несприятливим кліматом і зовнішніми дратівливими факторами. Взимку двері прагнуть закривати, щоб зберегти в приміщенні тепло, а влітку - прохолоду від кондиціонера.

Останнім часом з поширенням електромеханічних і електричних замків, установка доводчика на двері стала незамінною ланкою в системі замикання дверей. Наприклад, згадайте свої двері в під'їзд з домофоном. На ній встановлено магнітний замок, а закриє він двері тільки в тому випадку, якщо її хтось закриє (в нашому випадку - доводчик). І таких прикладів зараз досить багато.

Альтернативи дверному доводчику

Раніше проблему вирішували за допомогою примітивних засобів.

Наприклад, дверна пружина:

Незручна тим, що немає регулювання зусилля відкривання. І тим, що з часом починає моторошно скрипіти)

А ось інший варіант заміни дверного доводчика - противагу:

Громіздке пристрій, з відсутність регулювання і естетики.

І ось вже пару десятиліть як людство винайшло дверні доводчики .

Це пристрій не кидається в очі, не скрипить і виглядає естетично. Дверний доводчик піддається регулюванню, тому ви зможете налаштувати і швидкість закривання двері, і швидкість розорювання.

Внутрішня будова доводчика досить просто і ефективно. Основні складові його механізму - пружина, поршень і гідравлічна система. Машинне масло в доводчики використовується в якості робочої рідини. При відкриванні дверей, всередині доводчика стискається пружина. При закриванні пружина з силою розпрямляється, але зробити це різко їй заважає поршень і нагнетённое гідравлічною системою тиск. Ну а крутний момент передається через зубчасте зачеплення на рейку або тягу.

Вибір дверного доводчика

Більшість дверних доводчиків можна розділити на наступні групи:

за способом установки (для поверхневої установки, прихованої установки або підлогового монтажу)

за способом передачі обертального моменту (з важеля тягою або з ковзної тягою)

При виборі дверного доводчика звертайте на три основні критерії: маса двері, умови експлуатації, ціна.

1) Чим більше маса двері і ширина її стулки, тим потужніше потрібно вибирати доводчик. На легкі дерев'яні та пластикові двері в основному встановлюються доводчики з обмеження маси до 45 або 60 кг. На важкі двері - до 160 кг. Принцип «чим більше - тим краще» тут не працює. При виборі доводчика із завищеними характеристиками, користуватися дверима буде неможливо: зусилля на відкривання потрібно шалений. Якщо вибрати доводчик із заниженими характеристиками, він не буде справлятися зі своїм головним завданням, і двері будуть прикрита не до кінця.

2) Якщо ви вибираєте дверний доводчик на вуличну двері, подбайте про те, щоб він був морозостійким. Для дверей внутрішніх приміщень це властивість для доводчика не обов'язково.

3) Сьогодні на ринку замково-залізних виробів можна зустріти доводчики в три рази різні за ціною одного і того ж класу. Різниця полягає не тільки в брендового накрутці, але і в якості використовуваних матеріалів. Як для всіх механічних пристроїв, на доводчики також поширюється правило: чим дорожче - тим якісніше. А чим якісніше - тим на більший ресурс розраховано виріб, тим більше воно вам прослужить.

Правила експлуатації дверних доводчиків

1) Установку доводчика повинен проводити компетентний фахівець з досвідом подібних робіт. Ми постійно стикаємося з поломками через «кривий» безграмотної установки. Хоча здавалося б, чого там складного ... Наявність інструкції в доводчики і розуміння того, що там зазначено - не запорука успішної установки доводчика і його довгої служби. Якщо у вас з доводчика вже капає масло, значить він підлягає повній заміні, регулювання вже не допоможе.

2) Не заважайте працювати доводчику. Не можна примусово закривати двері, навантажуючи помпу доводчика і його гідравліка додатковим навантаженням.

Не можна залишати двері з доводчик в напіввідкритому стані, підклавши цегла під поріг.

3) Не можна вішати на штанги доводчика будь-які предмети.