Косметичний ремонт підлоги

Технологія зведення будівель і обладнання приміщень передбачає наявність на підлозі бетонної стяжки. Причини цього цілком зрозумілі, адже бетон - матеріал довговічний, недорогий і практичний. У нього є тільки один мінус - він погано зберігає тепло. Але нового покриття, яке могло б за своїми характеристиками замінити бетон при облаштуванні підлоги, поки ще не придумали. Тому проблема ремонту старих бетонних покриттів актуальна. Ремонт бетонної підлоги своїми руками виконати можна при наявності бажання, матеріалів і деяких інструментів.

Купить наливные полы Украина Вы можете на сайте интернет магазина "КВС ЦЕНТР".

Перший етап ремонту - правильно оцінити стан наявної бетонної стяжки. Наявність тріщин в покритті, невеликих ушкоджень, вибоїн, відколів і невеликого недотримання горизонтальності поверхні підлоги дозволять обмежитися косметичним ремонтом.

Косметичний ремонт
Будь-яких спеціальних професійних навичок і досвіду, а також особливих зусиль для косметичного ремонту не знадобиться. Головне перед тим, як починати такий ремонт - переконатися, що заміна бетонної стяжки не потрібно.

Починається такий ремонт з очищення бетонної поверхні від забруднень, пилу, бетонних уламків та інших сторонніх предметів і матеріалів. Ретельне очищення поверхні - обов'язкова вимога. В особливо ретельному очищенню потребують місця пошкоджень, нерівностей, тріщин і сколів.

Підготовлені місця, де були виявлені дефекти поверхні, обробляються грунт розчином глибокого закріплення. Дефекти, краї яких можуть з часом обсипатися, обробляються спеціальною зміцнювальною грунтувальною сумішшю. Така попередня обробка попередить поширення наявного дефекту поверхні на сусідні ділянки. Після цього необхідно час для висихання грунтувальних розчинів і сумішей.

підготовка розчину
Для виготовлення розчину застосовується пісок і цемент (портландцемент марки М400). Додаючи воду і перемішуючи розчин, необхідно домогтися такої його консистенції, щоб він не був занадто рідким, але в той же самий час досить рідким, щоб рівномірно заповнити нерівності і тріщини.

Багато починаючі майстри, які беруться за бетонні роботи, задають питання: в якому співвідношенні необхідно брати пісок і цемент? Оптимальне співвідношення піску і цементу - 2: 1.

Отже, береться пісок, цемент, вода. Все ретельно розмішати. Розчин для бетонування готовий. Їм заповнюються поглиблення і нерівності. Поверхня вирівнюється кельмою. Шпателем видаляються надлишки розчину. Усе! Тепер очікуємо висихання бетону.

Деякі покриття для підлоги вимагають, щоб поверхня бетонної стяжки була досить рівною і гладкою. У цьому випадку необхідно провести шліфування тих ділянок, де проводився косметичний ремонт. Для цього можна використовувати кутову шліфувальну машину - «болгарку» або шліфовачную папір з великим зерном.


Є деякі зауваження щодо косметичного ремонту бетонної підлоги в таких приміщеннях як кухня, ванна кімната, балкон. Наприклад, при виконанні бетонних робіт у ванній кімнаті слід використовувати гідроізоляцію (допоміжні ґрунтувальні суміші).

Балконний бетонну підлогу вимагає використання матеріалів, які стійкі до перепаду температур. Крім цього слід враховувати, що деякі матеріали (наприклад, фарби для бетонних поверхонь або спеціальні грунтувальні розчини) укладаються тільки за певних температурах.

Після виконання бетонної стяжки при необхідності її слід покрити шаром спеціальної фарби, яка не тільки має естетичні функції. Шар фарби для бетону служить додатковим захистом такої поверхні, вирівнює її, перешкоджає осіданню пилу.

Всі вищевикладені поради відносяться до бетонним покриттям, дефекти яких дозволяють обійтися без серйозного капітального ремонту підлоги.