Скандинавський стиль: головні правила

Скандинавський стиль вибирають цінителі лаконічності, простоти і натуральних матеріалів в обробці. Мабуть, це самий бюджетний стиль інтер'єру. Здебільшого він створюється деталями і предметами меблів Ikea, які дозволяють недорого і красиво оформити простір. Легкий і світлий інтер'єр в скандинавському стилі можна реалізувати без дизайн-проекту. Потрібно лише дотримуватися основних правил і, при необхідності, консультуватися з фахівцями.

Удобные и надежные новостройки от застройщика по самым выгодным ценам.

Планувальне рішення і функціональність. Основа скандинавського стилю і успіху всього інтер'єру - зручне розташування меблів і стін. Важливо дотримуватися відстані в проходах. Одне з ключових правил - збереження простору для життя в приміщеннях.

У кухні також важливо організувати вільний простір. Користуватися їй повинно бути зручно. Слід продумати заздалегідь розташування кухонного гарнітура і місця для зберігання.

Оздоблювальні матеріали. Стіни в скандинавських інтер'єрах найчастіше залишають білими. Акцентні стіни можуть бути сірими або чорними. Додати яскравий акцент можна, наприклад, виділивши одну стіну синьою або жовтою фарбою. Велику роль в скандинавському інтер'єрі грає підлогу. Він повинен бути дерев'яним. Можна також використовувати паркетну дошку, яка виглядає максимально натурально. Хорошим рішенням для підлоги буде дошка з сучками з натурального дуба. Якщо говорити про плитку, тут кращі нейтральні кольори: білий, сірий, бетонний.

Меблі та елементи декору. Весь скандинавський дизайн побудований на функціональності самого наповнення і декору. По суті, кожна деталь інтер'єру є декором, а білі стіни - це фон, як чистий аркуш паперу. Як правило, в скандинавських інтер'єрах предмети меблів схожі між собою. Деякі стільці і світильники були придумані культовими дизайнерами 60-тих років. Сучасні дизайнери продовжують донині працювати над предметами меблів в скандинавському стилі.

Текстиль. Текстиль, як правило, має нейтральний колір і представлений натуральними тканинами. Яскравість і контраст задається окремими деталями, наприклад, декоративними подушками на дивані. Вони можуть бути чорно-білими або яскравими, кольоровими. А сам диван - нейтральних відтінків (сірий або бежевий).

Світло. Світильники виконують як функціональну роль, так і декоративну. Завдання функціонального світла - розчинитися в інтер'єрі і забезпечувати висвітлення. Це можуть бути світлі вбудовані світильники, накладні або непомітні настінні світильники в колір стін. У сучасних інтер'єрах часто встановлюють профільні світлодіодні системи. Доречні тут і культові світильники іменитих дизайнерів, які виконують декоративну функцію.