Антикварні меблі - цінність збільшується з роками

Складно уявити собі дизайн інтер'єру без зв'язки з меблями. Меблі є фундаментальним елементом в оформленні інтер'єру. Тим більше меблі антикварні, що викликає жвавий інтерес і істориків, і дизайнерів, і колекціонерів.

Купить билеты на жд поезд вы сможете в любое время на нашем сайте.

У багатьох культурах меблі відноситься до рухомого майна. Значення слова пов'язане з латинським «mobilis», що власне і означає «рухливий». І це зрозуміло, адже положення меблів, предметів інтер'єру в будь-який момент і без особливих зусиль може бути змінено.

Розвиток суспільства, культурні, виробничі, господарські взаємовідносини визначали стилі, що природно позначалося і в меблів. Її функціональність, вид, художня цінність визначені і технологіями виробництва і культурними домаганнями людей відповідних епох.

Головним матеріалом для створення предметів меблів був і залишається деревина. На жаль, нездатність чинити опір вогню і впливу агресивних факторів зовнішнього середовища, не дозволила дожити до наших днів більшості прикладів меблевого мистецтва.

Те небагато що, що збереглося

Познайомитися на власні очі з предметами меблів старих, так і не дуже старих часів, можливо по нечисленним експонатів в музеях і в рамках приватних колекцій, іноді представляють свої «скарби» на відомих виставках. Ще одним джерелом інформації є література і живопис, завдяки їм, можна отримати загальне, а іноді і детальне уявлення про предметах меблів та інтер'єру того або іншого стилю і епохи.

Тим вище ціна і цінність справжніх предметів антикваріату, адже багато предметів збереглися в єдиному екземплярі. Примітно, що вже в 19 столітті було відмічено появу підробок під антикваріат. Буржуазія, яка прагне до розкоші, ставало легкою здобиччю для творців копій меблів минулих століть. У другій половині століття копіювання старих меблів було поставлено практично на потік.

До і після...

У російській історії серйозні зміни у ставленні меблі, як в іншому і в відношенні практично всіх сторін життя російського суспільства, відбулися за часів царювання Петра I. Спочатку переймання предметів меблів та інтер'єру з Європи, а в подальшому злиття старого російського стилю і модних європейських течій.

Відкрите «вікно» в Європу дозволило багатьом відомим європейським меблярам попрацювати в Росії та створити чимало високохудожніх зразків меблевого мистецтва.

Період царювання Катерини II лише посилив сформовані тенденції. Саме в цей час почав свою діяльність в Росії основоположник російського класицизму в виробництві меблів Давид Рентген.