ДВП: види, застосування, переваги

Завдяки своїм високим експлуатаційним характеристикам і широкій сфері застосування деревоволокнисті плити ДВП стали одними з найбільш поширених на сьогоднішній день матеріалів.

В нашем магазине лак строительный цена доступна для всех.

Більшість знайомі з цим матеріалом під назвою оргалит, оскільки він активно використовується в меблевому виробництві. ДВП застосовують для виготовлення задніх стінок корпусних меблів, елементів м'яких меблів. Не менш затребувані листи оргалита в будівництві і обробці. Матеріал застосовують для організації звукоізоляції приміщень, зведення міжповерхових перекриттів, оздоблення стін, влаштування покриття підлоги під ламінат, лінолеум. Оргаліт широко використовується в виготовленні вітрин, стелажів, у виробництві ламінату.

Сфера застосування ДВП залежить від їх технічних і фізичних характеристик. Матеріал може мати різні показниками щільності, відповідно до яких його ділять на кілька типів.

Деревоволокнисті плити м'які володіють щільністю до 350-ти кілограмів, такі листи мають високу пористість, вони відмінно підходять для утеплення та звукоізоляції приміщень.

Щільність напівтвердих оргалітовие плит становить не менше 850-ти кілограмів. Цей тип матеріалу використовується в меблевому виробництві.

Тверді ДВП, щільність яких варіюється в межах від 850 до 1000 кілограмів, застосовуються для виробництва дверних конструкції, елементів меблів. Вони володіють низькою пористістю.

Надтверді плити ДВП мають щільність не менше 950-ти кілограмів, їх застосовують для обробки поверхонь стін і стель, підлоги. Плити мають гладку лицьову поверхню завдяки нанесенню спеціальних захисних складів.

Деревоволокнисті плити виробляють за стандартними розмірами, довжина листів може становити від 1220 до 3000 міліметрів при ширині від 1220 до 1700 міліметрів. Товщина варіюється від 2,5 до 4 міліметрів. Розміри вироби залежать від щільності вироби і його типу.

Серед переваг деревоволокнистих плит слід зазначити їх легкість в обробці і монтажі, високу міцність, захист від вологи і перепадів температур, тривалий термін експлуатації, невисоку вартість. Важливим фактором є і екологічність плит ДВП, адже матеріал виготовляється виключно з натурального безпечної сировини Пилорамні відходів способом гарячого пресування.