Ремонт в дитячій кімнаті

Коли в будинку з'являється дитина, квартира немов перетворюється. Розпочати підготовку дитячої кімнати бажано якомога раніше і закінчити приблизно за місяць до появи малюка. За цей час з неї вивітриться запах клею, фарби і буде час навести в ній ідеальну чистоту.

Узнать на все строительные работы цены тут на нашем сайте.

На перших місяцях життя малюк не розрізняє кольори, але прекрасно чує. Уникайте напівпорожній кімнати і наявності в ній акустики, дитині не потрібні зайві звуки. Впала брязкальце - лунає ехо, голос мами розчиняється в якомусь шумі. Доросла людина може і не звернути уваги на невелике відлуння, але тонкий слух малюка вбирає звуки як губка. Тому не полінуйтеся повісити на одну зі стін килим і забезпечити хоча б мінімум меблів, щоб звук не носилися по кімнаті і не налякали малюка.

Ремонт кімнати малюка

Підберіть для дитячої кімнати яскраві і веселі шпалери. Для дитини важливо відкрити очі і побачити навколо не сірі стіни, а цікаві та красиві картинки. Спочатку малюки не бачать далі одного метра, але з часом починають цікавитися: а що ж знаходиться навколо них? Додайте в життя карапуза позитиву, нехай його перший погляд на світ залишить хороші враження.

Постарайтеся виключити карнизи біля стелі і високі шафи. З них важко стирати пил, а під час провітрювання кімнати її буде здувати вниз. Малюкові це зовсім не потрібно, та й вам теж. В результаті зразкова дитяча кімната повинна виглядати так: яскраві шпалери, мінімум меблів, килимок для звукоізоляції і ніяких високих предметів, на яких може накопичуватися пил.

Обставляємо кімнату першокласника

До того моменту, як малюк піде в школу, така обстановка буде для нього просто чудовою. Перед першим вересня кімнату знову бажано привести у відповідний вигляд і зробити ремонт. Яскраві шпалери вже не потрібні - дитина подорослішав. Замість дитячого ліжечка потрібно спальне місце побільше. Необхідний шафа для речей і письмовий стіл.

Шпалери краще вибрати світлі і бажано без малюнка. Причина тут в звичайної дитячої неуважності: варто йому про щось задуматися, він починає "вивчати" не те що перед ним на столі, а ... стіни. Постарайтеся зробити так, щоб дитячого погляду ні на чому було зупинитися. Не слід вішати на стелю надмірно модну і красиву люстру. Помилка багатьох батьків в тому, що вони намагаються зробити дитячу кімнату такий, щоб вона подобалася саме їм. Але дитині абсолютно все одно, в яку суму обійшовся ремонт, скільки коштують підвісні стелі і пластикові вікна. Для нього важливо, щоб в кімнаті було світло і затишно, а зайвий шик може тільки вплинути на його здатність зосереджуватися.

Обставляємо кімнату підлітка

Далі у дитини починається перехідний вік. Підготуйте кімнату до цього періоду. Косметичний ремонт можна не робити, якщо з шпалерами все в порядку. До того ж на стінах, швидше за все, з'являться плакати з улюбленими акторами, актрисами і зірками естради. Єдине, для чого вам потрібно знайти місце - це невеликий спортивний куточок. Для хлопчиків цілком підійде турнік, для дівчаток - шведська стінка. Якщо приміщення досить велике, спортивний куточок може бути повноцінним - з кільцями, брусами, турніком і сходами. Сама наявність в кімнаті такого куточка прищеплює дитині інтерес до спорту. Помічено, що дівчатка, у яких вдома є хоча б звичайний обруч, тягнуться до гімнастики і рідше набирають зайву вагу. У цьому віці можна обійтися простим косметичним ремонтом і зробити перестановку меблів. До речі, зміни в дитячій кімнаті тільки на користь дитині, тому не соромтеся зайвий раз запитати, чи подобається йому обстановка, чи ні.

Кілька корисних порад

Дитяча кімната вимагає догляду як ніяка інша. Після ремонту і перестановки не забувайте вимагати від дітей підтримки чистоти і порядку. Нехай підліток сам бере участь в підготовці до такого ремонту, прислухайтеся до його побажань і порад. Навіть маленька дитина може в силу своїх можливостей допомагати вам в ремонті. Малюкові цікаво, що роблять дорослі, а діти старшого віку вже самі беруть участь в створенні нової обстановки. Важливо дати дитині зрозуміти, що ремонт - така ж робота, тільки для себе, для душі. Нехай діти допоможуть вибрати шпалери, сходять з вами в спортивний магазин за інвентарем, в загальному, візьмуть повноцінну участь в оформленні своєї кімнати.

Наостанок хочеться сказати: не забувайте про те, що хоч квартира і ваша, але дитяча кімната - це територія дитини. Постарайтеся не входити туди без стуку і не зберігайте там свої речі. Буває так, що в дитячій кімнаті стоїть сейф батька або шафа з сукнями матері. Це означає, що ви можете зайти в кімнату дитини в самий невідповідний момент, наприклад, коли він просто хоче побути один. Згадайте, яке це неприємне відчуття, коли вас турбують, і помножте його на десять. В результаті вийде те, що може випробувати ваша дитина. І немає нічого хорошого в тому, що він звикне до цього відчуття.