Вибираємо ванну мрії

Ремонт санвузла - справа клопітка, дороге і вимагає концентрації душевних сил. Воно й зрозуміло: такого роду зміни розраховані не на рік-два - дратівливу плитку залишилися незмінними так само просто, як колір стін. Витрати на повноцінний ремонт ванної кімнати і зовсім мало з чим можна порівняти. Тому перш ніж зважитися на масштабну переробку, варто все грунтовно продумати, щоб потім не втішати себе думками на кшталт «Поживемо і так, не смертельно». Сьогодні будемо розбиратися, мабуть, з одним з найважливіших елементів красивого і функціонального санвузла - ванною.

Для покупки качественных ванн рекомендуем этот сайт, здесь представлен широкий выбор товара.

Сучасні душові кабіни, хоч вони вже давно влаштувалися в квартирах білорусів, замінити ванну (особливо з морською сіллю і піною) все ж не в змозі. Купати дитину, відігріватись після морозної прогулянки та й просто розслабитися в кінці виснажливої нерви тижні простіше і приємніше у ванній. Сьогодні вибирати підходящий варіант можна серед безлічі квітів, форм і деякої розмаїтості матеріалів. Однак незважаючи на розвиток технологій, найпопулярнішими у білорусів залишаються чавунні, сталеві і акрилові ванни.

Чавунні ванни

До важких, добротним і майже невбиваним чавунним ваннам ми звикли з дитинства. Матеріал не втрачає актуальності і сьогодні - чавун все так же плавлять на заводах і, підкоряючись попиту, відливають з нього акуратні чаші, розраховані мінімум на два десятка років служби. Основними виробниками такого товару є Росія, Малайзія і Іспанія.

Для великої родини, яка ввечері починає водні процедури, чавунна ванна особливо актуальна: нагрівшись один раз, вона ще дуже довго віддає тепло. Якщо ж в квартирі живе одна-дві людини, то цей момент вже не настільки важливий. А ось шумоізоляція цікавить всіх. Чавунна ванна по-справжньому глуха: товщина її стінок - приблизно 5-7 міліметрів, а це значить, що звук падаючої з крана або душової стійки води добре поглинається. Тобто ви, перебуваючи в кімнаті, не почуєте, як біжить вода, яка не доведеться бути в курсі ваших купальних процедур і сусідам.

Такі ванни, як правило, мають подвійне або потрійне покриття емаллю. За рахунок цього вони блищать, переливаються і виглядають глянцевими. До речі, кігті домашніх тварин, яким треба мити лапи після кожної прогулянки або яких просто періодично купають, чавунним ваннам не страшні, емаль дряпатися не буде.

Зараз стали популярні моделі зі спеціальним антиковзаючим покриттям. З одного боку, це добре: багато хто знає, що нові ванни дійсно дуже слизькі, а це може обернутися будь-якими травмами. Але з іншого - з часом, якщо за ванною постійно не доглядати, антиковзні смуги втрачають свою первісну білизну і починають виглядати неохайно. Тому золоте правило ванн з такою опцією таке: прийняв душ - помий чашу (або хоча б просто пройдися по всьому периметру лійкою). Якщо смуги вже потемніли, то повернути їм первісний вигляд за допомогою чистячих засобів досить складно, це вимагає чимало зусиль. Так що гарненько подумайте, чи варто воно того. В цілому доглядати за звичайною чавунною ванною просто - достатньо не використовувати кошти з кислотою і бути акуратним з абразивними частинками. Все повинно бути в рамках розумного.

Мінуси чавунних ванн

Ціна на такі вироби може порадувати не всіх: вона стартує в середньому від 450-500 рублів. Якщо ви вибираєте бюджетну російську ванну, то зверніть увагу на якість емалі. У народі один з найпоширеніших дефектів називається «целюлітні»: емаль утворює горбики, напливають один на одного.

Чавунні ванни мають обмежену кількість форм, точніше, всього одну - класичну прямокутну. Складно це з технологією виготовлення: відлити напівкруглу ванну дуже складно. А ось розміри можна варіювати: самі ходові - 150 і 170 сантиметрів по довжині, понад 180 зустрічається рідко, ширина може бути різна.

Емаль має властивість відколюватися. Не просто так, звичайно, а під впливом зовнішніх сил: якщо ви упустите у ванну щось важке, може трапитися біда. Згодом в місці відколу ванна почне іржавіти.

Врізати гідромасажні форсунки в уже куплену звичайну ванну, на жаль, не вийде. Так що ця опція відпадає, але, якщо дуже хочеться відпочивати в бульбашках, можна відразу ж придбати чавунну ванну з гідромасажем, відлиту на заводі. Що приємно, вібрація від ваших водних процедур не буде передаватися в сусідні квартири.

Сталеві ванни

Сталеві ванни для наших широт теж не дивина. У будь-якому будівельному гіпермаркеті їх буде мінімум п'ять штук, та ще й різних кольорів - від молочного до блакитного. Такий варіант теж досить надійний: коли сама ванна займає мало не половину простору ванної кімнати, справедливо хочеться встановити що-небудь довговічне.

Плюси «загартованої сталі»

Головний плюс сталевої ванни - ціна. Якщо у випадку з чавуном ми говоримо як мінімум про 500 рублях, то хороша ванна імпортного виробництва, але з стали обійдеться всього в 200 рублів. Причому вона буде так само симпатично виглядати, переливатися на світлі і радувати білизною. Переживати щодо того, що ванна може перевернутися, теж не доводиться. Та й доглядати за нею просто.

Товщина такої ванни починається з 1,5 міліметра, але краще, звичайно, вибрати більш грунтовний варіант - хоча б 2,4 міліметра. Цього буде цілком достатньо для комфортного використання: чаша НЕ буде прогинатися. Іспанці також пропонують сталеві ванни товщиною 3,5 міліметра.

У порівнянні з чавуном сталева ванна нагрівається швидше, але і остигає теж швидше. Кому-то це важливо, а хтось взагалі не звертає уваги на такий момент. Покриття емаллю основи йде в два-три шари (це стандарт, якщо менше, то вже підозріло). До слова, слідів від кігтів тварин на сталевій ванні теж не буде. Що стосується форм, то у сталі з цим все набагато краще, ніж у чавуну: можна знайти кутові , овальні і навіть окремо стоячі екземпляри.

Мінуси «сталевого характеру»

Сталеві ванни гучні і галасливі - коли в чашу падає вода, це чутно всім (в тому числі найближчих сусідів), причому досить чітко. Виробники намагаються боротися з цим моментом - на дно і стіни ванни приклеюються спеціальні гумові пластини, які досить успішно гасять шум. Гумові наклейки можуть йти в комплекті (дорожчі варіанти ванн) або придбавається окремо. До слова, чим товще сталь, тим вище шумопоглинання.

Ці ванни особливо крихкими не назвеш, але відколи на емалі все одно можуть з'явитися. Це залежить від того, як ви поводитеся з покриттям (рекомендується берегти його від ударів). Іржавіти «рана» буде навряд чи, але і залишати її саму по собі не варто (зараз продаються спеціальні набори для ремонту сколів).

Гідромасаж зі сталевими ваннами не дружить: занадто багато шуму буде від одного прийому.