Як вибрати бездротові навушники?

До 2019 року бездротові навушники стали мало не популярнішим своїх провідних побратимів. Дійсно, до чого вся ця нескінченна метушня з проводами, скуйовдженим в десятки хитрих вузлів, якщо є більш просте рішення - підключити навушники через Bluetooth, надіти і насолоджуватися улюбленою музикою.

Качественные беспроводные наушники Huawei AM H1C по выгодной цене можете купить на сайте нашего магазина.

Проте багато користувачів губляться при виборі оптимальної моделі. І справа тут не тільки у великій кількості виробників. Практично будь-яке опис бездротових навушників містить складні технічні терміни, незрозумілі простому обивателю.

Щоб вам не довелося кожен раз звертатися до «Вікіпедії», коли ви вирішите оновити свої бездротові навушники, ми склали для вас простий гайд. У ньому ми не тільки пояснимо основні характеристики сучасних аудіогаджет, але і порадимо найкращі бездротові навушники 2019 року.

Характеристики бездротових навушників

Вибираючи бездротові навушники, багато користувачів орієнтуються на бренд і вартість гаджета. Так, AirPods за замовчуванням забезпечать якісне звучання просто тому, що це Apple. До Samsung теж питань немає - навряд чи вас розчарує гаджет, який коштує не дуже багато коштів. Однак більш вдумливі покупці в першу чергу звертають увагу на технічні параметри. Розглянемо їх більш детально.

Діапазон частот

Цей параметр показує звуковий охоплення гаджета. Вухо людини розпізнає звуки від 20 до 20 000 Гц, і якщо навушники здатні забезпечити звучання в такому діапазоні, гаджету можна довіряти. Якщо діапазон вже, високі частоти і баси будуть відтворюватися неякісно або взагалі виявляться урізаними.

чутливість

Характеристика, що відповідає за гучність. Оптимальний діапазон чутливості для бездротових навушників - від 95 до 120 дБ. Звук нижче оптимального порогу буде занадто тихим, вище - занадто гучним, що може серйозно пошкодити слух.

Імпеданс

Дана характеристика означає опір і вимірюється в Омасі. Від імпенданс залежить якість звуку і його гучність. Для портативних навушників оптимальне значення становить 16-32 Ом.

стандарт захисту

Виражається значенням IP, яке розшифровується як Ingress Protection, тобто захист від проникнення. До параметру IP додають 2 цифри: перша означає захист від пилу, друга - від води. Чим вище цифра, тим надійніше захищений гаджет. Наприклад, IP68 означає, що пристрій повністю непроникним для пилу і витримує занурення у воду на глибину до 3 метрів на 30 хвилин.

Іноді в технічних характеристиках навушників можна зустріти значення IPX з числом. Це означає, що пил гаджету точно не страшна, а ось стійкість до потрапляння вологи залежить вже від числа після «X».

кодеки

Сам по собі модуль Bluetooth звук і не виконує жодних. Щоб аудиопоток досяг ваших вух в хорошій якості, потрібен спеціальний кодек, який на програмному рівні кодує сигнал. В ідеалі кодек повинен обжимати звуковий потік з мінімальними втратами даних. Для будь-якого кодека є 3 ключові параметри, які характеризують його роботу:

Частота вибірки. Параметр, що вимірюється в герцах, показує, як часто кодек записує дані при відтворенні 1 секунди звуку. Чим вище частота, тим важче буде аудіофайл.

Розрядність запису. Вимірюється в бітах. Даний параметр можна порівняти з розміром екрану - чим воно вище, тим більш гладкою і чіткої буде картинка. Оптимальне значення розрядності для кодування звуку становить 16-32 біта.

Бітрейт. Вимірюється в Кбіт / сек. Ця характеристика показує кількість даних, яке обробляє кодек для відтворення 1 секунди звуку. Чим вище бітрейт, тим краще якість звучання.

В сучасних бездротових навушниках використовуються 5 кодеків:

SBC. Базовий кодек, який підтримується всіма пристроями. При частоті вибірки в 48 кГц, у кодека досить низький бітрейт - всього 328 Кбіт / с. Для музики в форматі MP3 цього вистачить. Однак при прогоні через кодек важких файлів, наприклад у форматі flac, в результаті ви отримаєте значну затримку при відтворенні до 150 мс.

aptX. Один з найпоширеніших кодеків, який можна зустріти на багатьох сучасних навушниках. Забезпечує високий бітрейт до 352 Кбіт / с при частоті 44,1 кГц і розрядності в 16 біт. Кодек здатний відтворити якісний звук при затримці всього в 40 мс, що особливо важливо, якщо ви дивитеся HD-відео на смартфоні або граєте в ігри.

aptX-HD або aptX Lossless. Більш просунута, але рідкісна версія кодека aptX. При високих показниках розрядності і вибірки (24 біта / 48 кГц) видає пропускну здатність в 576 Кбіт / с.

AAC. Фірмовий кодек від Apple, який зустрічається тільки в пристроях бренду. За якістю звуку ААС порівняємо з aptX.

LDAC. Настільки ж рідкісний кодек, що і aptX-HD. Розроблено компанією Sony, використовується в основному тільки в фірмових гаджетах компанії. При цьому LDAC одне з найбільш якісних звучань, за рахунок високої частоти вибірки в 96 кГц, розрядності в 24 біта і колосальному бітрейте 990 Кбіт / с.

шумозаглушення

Режим активної звукоізоляції необхідний для відсікання звуків зовнішнього світу під час прослуховування музики. У навушниках з такою системою використовується мікрофон, який аналізує зовнішній шум і гасить його зустрічним сигналом. Шумодав - річ в навушниках корисна, однак постійне його включення надає додаткове навантаження на батарею.