Як вибрати дриль

Дриль давно стала обов'язковим елементом домашнього набору інструментів. Зібрати меблі, повісити поличку або фотографію на стіну, послабити або зібрати побутову техніку - все ці роботи мисляться без надійного і невибагливого помічника домашнього майстра. Звичайні та ударні, мережеві та акумуляторні - виробники пропонують сотні різних моделей. Щоб розібратися в цьому різноманітті і зробити правильний вибір, необхідно чітко уявляти, для яких саме робіт призначений купується інструмент.

Отличного качества и надежны в работе дрели Stanley, купить вы их можете на нашем сайте.

Призначення дрилі відміну від перфоратора і шуруповерта

Дриль призначена, перш за все, для свердління отворів в різних матеріалах. Патрон, в якому закріплено свердло, обертається з більшою або меншою швидкістю. З дерев'яними, металевими і пластиковими заготовками легко справляється звичайна дриль. Для свердління бетонних або кам'яних стін знадобиться до обертального руху свердла додати зворотно поступальний, що надає на ущільнюють під час свердління матеріал дроблять дію. Апарат з ударним механізмом може замінити перфоратор, якщо число (і розмір) отворів невелика.

Перфоратор - це професійний електроінструмент великої потужності, його основна дія - довбає, а функція обертання є додатковою. Перфоратор призначений для глибоких отворів великого діаметру, штробления каналів в стінах і стелях, демонтажу конструкцій і покриттів.

Ще один інструмент, схожий на дриль зовні, але також відрізняється від неї конструктивно - це шуруповерт. Він працює на набагато менших оборотах, має більший крутний момент. Редуктор шуруповерта має обмежувач крутного моменту для того, щоб не пошкодити тонкі і крихкі деталі при закручуванні в них саморізів. Якщо обмежувач відключити, то шуруповерт перетворюється в низькооборотної дриль.

Всі сучасні моделі простих і ударних дрилів, перфораторів і шуруповертов мають функцію реверсу, або обертання у зворотну сторону.

Як вибрати електродриль

Перш, ніж вибрати дриль, необхідно вирішити, для яких робіт ви здійснюєте вибір, і який їхній обсяг.

Якщо у вашій домашній майстерні вам потрібно лише час від часу просвердлити отвори в дерев'яних, металевих і пластикових заготовках - досить купити модель побутового класу.

Якщо ви розраховуєте також свердлити отвори під дюбеля в бетоні або цеглині - краще взяти модель з ударним механізмом.

При серйозного ремонту в квартирі або в кам'яному будинку слід вибрати більш серйозна техніка - напівпрофесійний або професійний перфоратор. Ці прилади здатні працювати багато годин без перерви. Вибір побутової моделі для такого навантаження призведе до перегріву і виходу з ладу.

Якщо ж потрібно закручувати і викручувати шурупи і іншої кріплення в великій кількості - тут варто вибрати шуруповерт.

Пристрої можуть підміняти один одного, але ненадовго. Використання їх не за прямим призначенням істотно скорочує робочий ресурс, тому, якщо передбачаються значні обсяги різноманітних операцій по ремонту та будівництву, краще запастися і повним набором інструментів.