Який димар краще і як його правильно вибрати?

Перш за все, неприпустимою є ситуація створення димоходу домашніми майстрами і з підручних матеріалів. Це неминуче позначиться на якості повітря в приміщенні, роботі всієї опалювальної системи і тепловтратах. Крім того, саморобні димоходи здатні вибухати. У зв'язку з цим параметри вартості димоходу повинні розглядатися в останню чергу.

Правильным выбором будет Дымоходы из нержавейки, они качественные и надежные.

Вибір димоходу здійснюється відповідно з наступними факторами:

тип опалювального котла і палива;

можливості монтажу димаря;

інтенсивність роботи опалювальної системи.

Види і типи димоходів

За способом монтажу розрізняють зовнішні і внутрішні димарі. Всередині приміщення димохідні труби можуть розташовуватися горизонтально, вертикально, з ухилами або поворотами під 45 або 90 градусів. Це буде залежати від матеріалу труб, геометрії приміщення і конструкційних особливостей опалювальної системи в цілому. Чи не кожен димар підійде для того опалення, яке ви плануєте облаштувати в своєму будинку. Якщо змінюється опалювальна система, швидше за все, має бути купівля димоходу. У сучасній практиці практично не застосовуються цегляні димоходи. Вони недовговічні, оскільки їх руйнування сприяє скупчення в трубі конденсату. Зараз експерти рекомендують застосування металевих димоходів різної конструкції, вони більш надійні.

Димохід зі сталі

Сталевий димар може бути виконаний з нержавіючої або чорної сталі. Нержавійка дорожче, але має більш високими експлуатаційними характеристика. Для всіх сталевих димарів характерні наступні переваги:

Гладкість внутрішньої поверхні, яка дозволяє диму виходити безперешкодно.

Універсальність застосування.

Можливість створювати модульні конструкції, які швидко, просто і чисто монтуються.

Можливість установки під час будівництва або після завершення обробки будинку.

Можливість довгострокової експлуатації зі збереженням високого ККД.

Відсутність руйнувань і завалів всередині димоходу протягом усього терміну служби.

Звичайний сталевий димар як правило збирається з декількох секцій діаметром від 90 до 700 мм і довжиною до 1 м. Конструкція димоходу може зажадати також застосування разветвителей і колін.

сендвіч димохід

Це конструкція з двох сталевих труб вкладених одна в іншу з заповненням просвіту теплоізоляційним матеріалом. Діаметр такого димоходу визначається по внутрішній трубі. В ході експлуатації теплоизолирующий шар приймає на себе основну температурне навантаження від внутрішньої труби, не даючи зовнішньої розігріватися вище допустимих значень. Це робить сендвіч-димоходи ідеальними для застосування в дерев'яних будинках, де особливо гостро стоять питання забезпечення пожежної безпеки. В іншому сендвіч-димоходи зберігають всі переваги, властиві звичайним сталевим димоходів.

коаксіальний димохід

Коаксіальний димохід відрізняється від сендвіч-димоходу відсутністю теплоізоляційного шару між двома трубами. Внутрішня труба утримується на необхідній відстані від зовнішньої за допомогою металевих перемичок. Теплоізоляційним шаром тут є повітря, який до того ж забезпечує приплив кисню для підтримки горіння палива. Основною перевагою такого димоходу є можливість вивести його на вулицю через стіну, що сильно скорочує його вартість. Однак, такі димоходи мають дуже обмежене застосування і в основному використовуються в системах газового опалення.

Як вибрати димар і що врахувати при його покупці

Збираючись купити димохід, звертайте увагу на чіткість і рівність форми всіх деталей, щоб на них не було вм'ятин. Перевірте, чи добре стикуються між собою елементи одного діаметра. При виборі сендвіч-димоходу звертайте увагу на зріз утеплювача, який повинен бути щільним і рівним. У комплекті димоходу обов'язково наявність з'єднувальних хомутів для труб. Перевірте також наявність інструкцій по збірці і експлуатації та гарантійного талона. До якісного виробу все це обов'язково має додаватися. Труби для димоходів повинні мати маркування, яке вказує на виробника. Якщо такого маркування немає, краще відмовтеся від покупки. Іноді під виглядом дорожчий нержавійки недобросовісні продавці пропонують чорну сталь. Для перевірки слід докласти до труби магніт. Нержавійка «Не примагничивается». Необхідність в прояві подібної підозрілості відпаде, якщо ви звернетеся до добре зарекомендував себе на ринку продавцеві опалювального обладнання.