Вітальня в стилі прованс і її особливості

Свій початок стиль прованс бере у Франції, на березі моря, солоний запах якого вкупі з сонячним світлом, ароматом прибережних трав і квітів створюють неповторно легку і світлу атмосферу. І до цього дня прованс зберігає в собі старовинні традиції і самобутність цього мальовничого краю. Оформити вітальню в стилі прованс - відмінне рішення, якщо ви хочете бачити комфортну, функціональну і затишну кімнату, без зайвих елементів декору, але при цьому просту і розташовує до відпочинку і приємного спілкування.

Купити оптом дивани ви можете на сайт optmebli.com/ua/divan-bliuz-1.html, фахівці компанії порадять вам самий найкращий дизайн дивану.

Як правило, основним завданням стилю є створення максимально комфортного, цілісного інтер'єру. І починається розв'язати цю задачу за зонування приміщення: нерідко вітальня, кухня і їдальня в стилі прованс стають єдиним простором.

Якщо при оформленні вітальні в стилі прованс ви маєте в своєму розпорядженні великими площами, то виконувати планування і дизайн приміщення на порядок простіше. А ось якщо ваша задача - продумати дизайн такої кімнати в стандартній міській квартирі, то важливо приділити увагу всім деталям, з яких і складеться стиль.

Необхідно ретельно підібрати матеріали обробки і декору, текстиль, правильно вибрати меблі і предмети освітлення, роздобути в коморі старовинні аксесуари і повернути їм життя, звернути увагу на загальну колірну гамму і принти складових інтер'єру.

Граємо з кольором

Перш за все, зверніть увагу на те, що в колірній гамі вітальні в стилі прованс превалюють натуральні, світлі пастельні тони: всі відтінки жовтого, колір морської хвилі, блідо-зелений, кремовий, бежевий, лимонний, ніжно-рожевий, лавандовий. Прованс взагалі відрізняється поєднанням в одному інтер'єрі різноманітних квітів, при цьому не яскравих і строкатих, а злегка приглушених.

Уміло поєднуючи ці кольори, можна підкреслити окремі елементи або створити загальну гармонійну картину інтер'єру: до більш насиченою меблів слід підбирати текстиль стриманих пастельних відтінків. А якщо більша частина приміщення вітальні в стилі прованс витримана в одній гамі, то дуже важливо приділити увагу аксесуарам, форма і принти яких розставлять необхідні акценти.

Про важливість тканин

У вітальні, виконаної в стилі прованс, текстиль грає ключову роль. Складно уявити подібний інтер'єр, наприклад, без милих фіранок або ніжних штор. Вибираючи їх, слід забути про тканини з драпіруванням - краще підшукати щось більш кокетливий, з рюшами або воланами. При цьому сама тканина повинна бути легкою і прозорою. Деякі дизайнери радять відмовитися від фіранок зовсім, щоб сонячне світло безперешкодно проникав у помешкання.

Не обійдеться вітальня в стилі прованс і без кумедних подушок або м'яких килимків. Вельми доречними виявляться вироби ручної роботи.

Не варто забувати про милих серветках, скатертинах, драпіровці на стільцях і кріслах - всі ці дрібниці дозволять додати в інтер'єр вітальні тепло і затишок. Визначаючись з візерунками текстилю, слід звернути увагу на невигадливий квіточку або клітку.

Квітковий принт в стилі прованс взагалі є головним: саме він додає інтер'єру легкість, невимушеність, витонченість і якийсь провінційний відтінок. Однак не перестарайтеся! Буде цілком достатньо кількох бешкетних ноток: нехай квіткові галявини розпустяться на оббивці диванів і шторах, а стіни при цьому залишаться однотонними. Або ж, навпаки, виберіть шпалери з квітковим принтом, підтримайте його в дрібницях на кшталт подушок і серветок, а всі інші елементи інтер'єру залиште «чистими».

І звичайно, все використовувані тканини в такій вітальні повинні бути натуральними: льон, бавовна, ситець і навіть шерсть - фаворити інтер'єру в стилі прованс.

Меблі та матеріали

До речі, тенденція до використання натуральних матеріалів повинна зберігатися і при обробці вітальні: Провансу властива так звана екологічність. Так, підлогу вітальні можна обробити плиткою, дошкою, паркетом або декоративним каменем. При обробці стін використовують грубу штукатурку і навіть зберігають місцями цегляну або кам'яну кладку (при цьому рекомендується використовувати цеглу світлих відтінків).

Окремі елементи інтер'єру вітальні можна виконувати з металу (наприклад, використовувати ковані зістарені вироби).

Безумовно, замість справжніх натуральних матеріалів можна використовувати і їх імітацію, тут вже справа смаку і можливостей вашого гаманця.

Меблі в провансальської інтер'єрі неодмінно повинна бути натуральною - нехай злегка громіздкі шафи з натурального дерева, міцні дерев'яні столи і стільці займуть своє місце у вашій вітальні. Кажуть, що істинно провансальська стіл обов'язково повинен бути масивним і грубим, бажано прямокутної форми, хоча, звичайно, це не принципово. Трохи полегшити важкі меблі зможуть плетені крісла, особливо добре вони будуть виглядати в інтер'єрі вітальні заміського будинку.

Да буде світло!

Впустіть світло у вітальню в стилі прованс, і приміщення оживе, заграє новими фарбами. Пам'ятайте, в такому інтер'єрі світла неодмінно має бути достатньо. Нехай освітлення буде насиченим, але при цьому не занадто яскравим: з легкими шторами (а ви ж вибрали саме такі?) В денний час цілком достатньо і природного.

А ось вечірній час доби вимагає наявності в вітальні великий люстри, світло якої м'яко розсіється по всьому приміщенню, закрадиваясь в кожен куточок. Особливу магію і затишок приміщенню додадуть численні світильники, які також здатні стати неймовірно чарівними елементами декору. Ковані торшери, дивовижні настільні лампи, старовинні бра і текстильні абажури з бабусиної комори знову знайдуть життя у вашій вітальні.

Вдихніть життя у старі речі!

Саме прованс дарує старим речам нове звучання: не бійтеся поритися на горищі в пошуках пошарпаних дрібничок або навіть предметів меблів з потертій, зносилася поверхнею. Такі деталі тільки підкреслять простоту інтер'єру і додадуть йому вишуканість і французьку недбалість.

Втім, якщо у вашій коморі не збереглися старовинні предмети інтер'єру, а відшукати старі меблі не вдається навіть у знайомих, не впадайте у відчай: сьогодні речі під старовину без праці можна знайти в спеціалізованих магазинах дизайнерських меблів. Наприклад, в галереї «, Фламант,», в якій представлені дивовижної краси комоди, консолі, буфети, прилавки з масиву дуба, сосни, в'яза та інших натуральних матеріалів. Тут же можна підібрати чудову м'яку меблі і найрізноманітніші аксесуари: здається, що всі вони дійшли до нас з глибини століть, з рук справжніх ремісників.

Головне - в деталях

І наостанок додамо: не забудьте приділити увагу аксесуарам, саме вони зроблять інтер'єр вітальні в стилі прованс цілісним і завершеним.