Основні види екологічних шпалер і правила їх вибору

Під час проведення ремонтних робіт в приміщеннях, де будуть жити діти, необхідно підібрати максимально безпечні матеріали, одним з таких є екологічні шпалери. Вони виготовляються переважно з сировини, яка не виділяє шкідливі речовини при намоканні або нагріванні.

Отличная широкоформатная печать делается профессионалами быстро и надежно.

Які вироби не завдають шкоди довкіллю

Які шпалери вважаються екологічними? В першу чергу вони не повинні містити вініл, це важливо з наступних причин:

Шпалери з вінілу виділяють летючі речовини фенольної групи деякий час після наклеювання.

У процесі виробництва утворюються токсичні відходи, які негативно впливають на навколишнє середовище.

При сильному нагріванні він також виділяє шкідливі елементи.

Крім того, в складі не повинно бути синтетичних барвників, формальдегідів, важких металів і адгезивов.

Правила вибору

Необхідно звернути увагу на матеріал основи. Чим менше він містить хімічних речовин, тим шпалери для стін безпечніше.

Потрібно дізнатися про походження фарбувальних пігментів і захисного лицьового шару. Найчастіше недорогі синтетичні вироби не відрізняються екологічністю. Для їх виробництва використовують дешеву сировину, яке може бути токсичним.

Дуже важливо перевірити наявність сертифікату якості. Якщо він присутній, значить, вироби були виготовлені не кустарним методом. Також в сертифікаті вказується склад матеріалу і його призначення.

Наклейки і написи «Еко», «Натуральний продукт» - це всього лише маркетинг, насправді законодавство не регламентує використання таких позначок.

Види екологічних шпалер

Як говорилося вище, безпечні шпалери повинні бути виготовлені з натуральних або нетоксичних штучних матеріалів. Залежно від використовуваного при виробництві сировини, вони діляться на кілька видів.

Рослинні

На даний момент шпалери з бамбука, очерету та інших рослин є одним з найбільш популярних варіантів. Їх м'яка текстура робить приміщення теплим і затишним.

Найпоширенішими є бамбукові. По суті, це трубкообразную трава, яка виростає дуже швидко, тому її вирубка завдає шкоди флорі і фауні. Крім того, матеріал не містить смоли та інші компоненти. З бамбука виробляються не тільки шпалери, але і меблі, покриття для підлоги і так далі, тому з його допомогою можна оформити повністю безпечне приміщення.

Крім правильного вибору шпалер, необхідно подбати про те, щоб і інші матеріали були нешкідливими для здоров'я. Це стосується клею, шпаклівки і грунтовки.

Деревні

Незважаючи на схожість з попереднім видом, екологічно чисті шпалери з дерева належать до окремої групи. У більшості випадків вони являють собою тонкий шар гнучкої деревини, який можна згорнути в рулон.

Існує безліч варіантів сировини для цих шпалер, але кожен з них натуральний і екологічно безпечний. Крім того, така деревина швидко заповнюється в природі.

Дерево завжди виглядає багато і благородно, тому матеріали несуть на собі ще й візуальне навантаження. Як декор на лицьовій поверхні може бути різьблення або інкрустація, в деяких випадках шпалери фарбують натуральними речовинами.

Паперові

Такі шпалери можуть бути зроблені з пергаменту, звичайної або рисового паперу. Сучасний ринок пропонує величезний асортимент моделей як ручного, так і конвеєрного виготовлення. При виборі необхідно особливо ретельно вивчати склад, деякі недобросовісні виробники використовують ненатуральні барвники, вініл, формальдегід та інші шкідливі речовини для зниження собівартості.

Сама папір повинна бути сертифікована Лісовою опікунською радою. Якщо вирішено було замовляти вироби зарубіжного виробництва, то вони повинні маркуватися написом FSC із зображенням дерева з галочкою. Ці документи підтверджують, що шпалери були виготовлені із сировини, вирощеної в відповідально керованих лісах, а значить, не містять шкідливих речовин.


Best white label payment gateway solutions