Вибираємо масивну дошку для підлоги

Масивна, або, як її ще називають, паркетна, дошка є досить затребуваним видом підлогового покриття. Але серед представленого сьогодні різноманітності оздоблювальних матеріалів неважко розгубитися. Наступні рекомендації допоможуть вам з вибором.

В наше время популярность имеет Массивная доска в Киеве Вы можете купить ее в магазине "Елефанто".

Зовнішній вигляд масивної дошки
Варто звернути увагу, перш за все, на породу дерева, колір і фактура якого відображаються в готовому виробі. При цьому треба мати на увазі, що різні види деревини мають і різну щільність. Так, для приміщень із значними навантаженнями на підлогу (інтенсивний рух, важкі меблі) повинно бути вибрано покриття з високою щільністю. Масивна дошка дуб в цьому плані підійде найкращим чином.

Не зайвим буде поцікавитися видом розпилу. Дошка, що отримується при радіальному розпилі, який проходить через серцевину стовбура, має однорідну текстуру і тон і характеризується високою зносостійкістю. Більш виражену текстуру і індивідуальний малюнок дошки отримують в результаті тангенціального розпилу, проте в цьому випадку виріб має меншу стійкість до зовнішніх чинників.

Щоб продовжити термін служби дерева, його покривають спеціальними лаками або комбінованими складами (натуральні масла + віск). Зазвичай це безбарвні рідини, головним чином захищають від пошкодження поверхню виробу. Використання тонуючих складів дозволяє додати деревині інший колір, завдяки чому звичайний ясен може «замаскуватися», наприклад, під дорожчий екзотичний палісандр.


Якість масивної дошки
Якщо ж говорити про якість такого роду підлогового покриття, яких би то не було видимих дефектів масивна дошка не повинна мати. Неприпустимі на якісному виробі тріщини ні в торцях планок, ні в їх товщі. Наявність обпалених торців також має насторожити покупця, це свідчення того, що при обробці використовувався інструмент, заточений неналежним чином, в результаті чого порушується геометрія дошки.

До речі, перевірити геометричні характеристики планок нескладно, досить зібрати на рівній поверхні кілька дощок. Їх з'єднання повинно проводитися без напруги, при цьому по всій довжині стику не повинно з'явитися ні горбів, ні щілин.

Для упаковки для даного виду підлогового покриття використовується жорсткий картон і поліетиленова плівка, що вбереже дерево від перепадів вологості і температури. Інші види упаковки вкрай небажані.