Як дізнатися, що оголошення про продаж квартири - фальшивка?

Чи не менше третини оголошень про продаж вторинної нерухомості і оренді квартир на перевірку виявляються фальшивками. Як розпізнати обман і не витрачати час на дзвінки до шахраїв і нечесних ріелторів? Ось шість ознак несправжнього оголошення.

Мы поможем вам выбрать Недвижимость в Броварах: ЖК «Лесной квартал» и ЖК «Крона Парк» с хорошими условиями для жизни.

1. Занадто добре, щоб бути правдою

Якщо квартира коштує набагато дешевше, ніж аналогічне житло в тому ж районі, - це один з вірних ознак фейковий оголошення. Головна мета агентів, які дають таку рекламу, - домогтися дзвінка клієнта. Після цього агент каже, що саме ця квартира продана або здана, і пропонує інші, набагато більш дорогі варіанти. Події можуть розвиватися і інакше. Шахрай може зняти квартиру і здати її за заниженою ціною кількох орендарям відразу, взяти з них оплату вперед і зникнути.

2. Оголошення про різних квартирах написані «під копірку»

Недобросовісні ріелтори розміщують масову рекламу, щоб їм зателефонували якомога більше людей. Якщо оголошення дублюють один одного, значить, самої квартири не існує.

3. У кількох оголошеннях використовуються одні й ті ж фотографії інтер'єрів

Фотографії можуть бути однаковими, якщо в одному корпусі продається кілька квартир, і на ілюстраціях зображено фасад будинку. В цьому випадку шукайте фото інтер'єрів і види з вікон. Також вас повинні насторожити оголошення без фотографій.

4. В оголошенні написано, що квартира здається «безкоштовно»,

потрібно тільки поливати квіти і доглядати за котом. Всі ми віримо в чудеса, але коли справа стосується грошей, краще попрощатися з ілюзіями. Наприклад, про те, що, їдучи за кордон, люди шукають по оголошенню незнайомця, щоб поселити його в своєму будинку.

5. Агент вказує, що його послуги потрібно частково або повністю оплатити заздалегідь,

до того, як він знайде вам квартиру. Не погоджуйтеся на такі пропозиції, платите за послуги ріелтора, тільки уклавши договір оренди або купівлі-продажу.

6. Квартира здається без комісії

Не можна сказати, що на сайтах нерухомості зовсім немає оголошень від власників. Але все ж найчастіше рекламу про продаж або оренду «від власника» пишуть агенти, які беруть комісію з покупців і орендарів.