ЯК ВИБРАТИ ДВЕРНИЙ ДОВОДЧИК: ВИДИ І ХАРАКТЕРИСТИКИ

Першочергово пропоную розібратися, що таке доводчик для дверей . Це спеціальний вид фурнітури, який призначений для оптимізації руху полотнища, що дає можливість налаштовувати швидкість його закриття і відкриття, ставити додатковий закриттю або фіксацію в установленому положенні.

Купить дверные доводчики Geze можно на этом сайте по лучшей цене

Ці дії забезпечуються за рахунок спеціального механізму, головними складовими якого вважаються пружина і спрямовує важіль. У багатьох сьогоднішніх моделей також застосовується в'язка масляниста рідина для забезпечення плавного ходу. Кількість призначень обумовлюється від певного типу вироби. У більшості випадків без аналогічної фурнітури не вийти обійтися.

Сьогоднішні моделі доводчиків дають можливість власними силами налаштовувати будь-яку з доступних призначень, через що виходить збільшити їх службовий термін.

Основне призначення доводчика на двері - автоматичне і плавне закривання дверей.

ТЕХНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

По-перше, на що увагу звертають споживачі при підборі конкретного типу доводчика двері - це характеристики в технічному плані вироби. Вони не тільки визначають доступні функції, але і дозволяють орієнтовно вирахувати усереднений службовий термін фурнітури. Хороші вироби не потрібно повинні включати в список ваших всі доступні для доводчиків дії. Одним з визначальних чинників вважається відповідність параметрів доводчика двері нормам ГОСТ.

При розгляді асортименту різних моделей доводчиків, першочергово потрібно дивитися на такі властивості:

Момент інерції. Встановлюється співвідношенням розміру вироби, якості пружини і розмірами полотнища, а ще його вагою, і визначає можливості регулювання руху двері. Встановлюється стандартами ГОСТ і EN1154.

Зусилля закривання. Це те, з якою силою буде чинитися тиск на двері при її русі, всього відзначають 7 класів: від ЕN1 до ЕN7. Типи виробів діляться за призначенням: від найлегших до найбільш масивних полотнищ.

Швидкість закривання. Встановлюється в залежності від індивідуальних потреб, як і інші робочі властивості може змінюватися за допомогою коректування налаштувань.

Закриття. Часовий відрізок, за який двері пройде деяку відстань в кінці закривання, також має велике значення сила закривання, тим більше якщо у вас стоїть замок на клямці.

Затримка закривання. Це часовий відрізок, за який буде призупинено зворотний рух полотнища - виставляється індивідуально.

Обмеження відкриття. Це специфічне зворотне зусилля, яке гальмує рух полотна двері на початку відкриття. Для того щоб відкрити двері, знадобиться докласти більше сил, ніж в більшості випадків, це найбільш зручно в тому випадку, коли люди надто різко смикають за ручку.

Фіксування полотнища. Доступна для певних моделей функція дозволяє тримати двері в положенні «відкрито» на 90 градусів на протязі конкретного часу.

При придбанні доводчика в обов'язковому порядку подивіться на його характеристики в технічному плані

КЛЮЧОВІ ВИДИ

Для того щоб охопити всі різновиди доводчиків для вхідних і внутрішніх дверей потрібно підібрати кілька принципів специфікації. В першу чергу, слід розпізнавати монтажні способи такого типу фурнітури:

Накладний - фіксується із зовнішнього боку дверей, майже що всі деталі цілком відкриті для доступу до них.

Невідомий - пристрій частково вбудовується в раму, підлогу або двері, в залежності від принципу монтажу.

Рамний - вагома частина доводчика фіксується до коробки, а важіль кріпиться на самих дверей.

Підлоговий - ставиться знизу, фіксуючи на підлозі, в більшості випадків використовується для скляних дверей.

Різновид доводчика за спрощеним варіантом монтажу

За принципом функціонування доводчики можуть бути:

Важільні ковзаючі. У моделях такого типу один край важеля заводиться в спеціалізований паз, по якій він пересувається під час руху двері, іншими словами ковзає. Частина механізму при цьому вважається прихованою.

Колінні. В даному варіанті важіль надано 2-мя скріпленими між собою осями, вони згинаються в так званому коліні при русі полотнища і дають його плавний хід. Такий варіант механізму цілком відкритий.

Також відзначають такі варіанти сьогоднішніх доводчиків для дверей:

Зубчасті - дія на пружини виконується за допомогою механічної передачі тяги по рейковому механізму.

Кулачкові - основою пристрою вважається профільований кулачок, який передає зусилля на пружину, надаючи встановлений настройками ефект.

Основи функціонування кожного типу виробів частково регламентує ГОСТ.