Яку вхідні двері краще поставити?

Не існує універсального рецепту покупки ідеальної двері, але ми спробуємо розглянути основні параметри, на які потрібно звернути увагу при виборі.

Широкий выбор качественных входных дверей предоставляет магазин Две Двери, здесь Вам помогут выбрать двери, которые будут отвечать всем вашим требованиям.

Залежно від місця установки: квартира, дача або будинок - двері будуть відрізнятися за характеристиками. Жителям квартир зазвичай важливо ізолювати приміщення від під'їзної шуму, тому вхідні двері в тамбур або, при його відсутності, в житлову частину, повинна забезпечувати хорошу звукоізоляцію. Для цього в «квартирних» дверях особливу увагу приділяють наповнювача (краще, якщо він дрібнопористий твердого типу) та встановлення додаткового ущільнювача контуру.

У приватному будинку основною проблемою вхідних дверей є промерзання як самого виробу, так і запірних механізмів. Це призводить до великих складнощів у відкриванні замків і до крихкості всіх металевих складових двері. Виправити ситуацію допоможе спеціальне додаткове утеплення - наповнення полотна пінополістиролом або мінеральною ватою. Крім цього, в преміум-категорії можна зустріти двері з тер або навіть підігрівом - вони також рятують від негоди і збоїв в роботі.

Незалежно від місця установки важливий зовнішній вигляд виробу. Якщо тамбурні двері часто виконані з металу і простір фантазії для дизайну обмежений лише вибором кольору, то внутрішні двері (а особливо її «квартирну» сторону) зазвичай вибирають в суворій відповідності зі стилем житлового приміщення. Найбільш популярні в нашій країні масив, шпон дорогих порід дерева, МДФ і більш бюджетні декоративні панелі. Оскільки декоративна частина не дуже впливає на функціонал вироби, для економії коштів її можна спростити до мінімуму.

Незважаючи на те, що вхідні двері не підлягають обов'язковій сертифікації, багато виробників проходять дану процедуру добровільно. Уточніть це питання при покупці виробу - якісні двері повинні відповідати ГОСТ 31173-2003. У деяких випадках у виробника можна отримати і сертифікати на складові вироби: наприклад, у металу повинно бути зазначено відповідність ГОСТу 19904 (холоднокатана сталь). Гарячекатана сталь (ГОСТ 19903) більш схильна до корозії і менш довговічна.

Крім основної документації, доброю ознакою буде наявність додаткових сертифікатів на зламо- і вогнестійкість. Для побутових вхідних дверей використовується чотири ступені взломостойкости - від першої, найпростішою, до четвертої, при якій виріб здатний чинити опір впливу потужного інструменту близько тридцяти хвилин.

Для захисту приміщення грає роль не тільки саме полотно, а й комплектуючі: замок, петлі і протизнімні штирі. У російських дверях одними з найпопулярніших є замки італійського виробництва, вони мають високий рівень надійності і якості. Протизнімні штирі є захистом на випадок зрізання петель хакером: вони не дозволяють зняти дверне полотно і проникнути в квартиру - тому їх наявність в кількості двох і більше штук вкрай бажано.

Важливо пам'ятати, що не існує двері або замків, які зроблять житло абсолютно недосяжним для можливих грабіжників. Основна функція всіх перерахованих захисних заходів - затримати зловмисників до моменту приїзду наряду поліції або охорони або відлякати грабіжників складністю роботи. Тому і виробники дверей, і співробітники правоохоронних органів рекомендує оснащувати житло сигналізацією, особливо якщо це дача або приватний будинок - в таких приміщеннях виклик міліції пильними сусідами малоймовірний.