Армування монолітної плити перекриття своїми руками

Прийом армування повсюдно зустрічається практично у всіх областях будівництва. З його використанням роблять сходинки для сходів, ганок з бетону, монолітні плити для перекриттів. Суть армування полягає в органічному поєднанні різних матеріалів в єдине ціле. Наприклад, арматури і бетону. Бетон володіє по своїй природі дуже високою міцністю, але при цьому дуже крихкий на злам. Метал, що входить до складу арматури, еластичний. Тому поєднання цих двох матеріалів створює якусь синергію, тобто властивості залізобетону значно краще і корисніше властивостей бетону або металу окремо. Залізобетон здатний витримати такі вібрації і коливання, які ніколи не перенесе звичайний бетон. За своєю суттю арматура грає роль такого собі скелета для виробів з бетону, адже без неї він просто б розсипався на шматки при першій же навантаженні.

Жилой комплекс Greenville Park Подол предлагает своим клиентам большой выбор новостроек.

Для здійснення армування бетону застосовують арматурний сталевий прут. Його товщина варіюється від 8 до 14 мм при товщині плити до 150 мм. при покупці готових плит перекриттів необхідно враховувати ту обставину, що вони випускаються на заводах суцільними, ребристими і порожнистими. Особливою популярністю користується останній варіант. Це обумовлено тим, що завдяки порожнечам всередині бетонного моноліту, такі плити мають відносно невелику вагу, прекрасними показниками теплоізоляції, поганий звукопроникністю, а також непогано витримують деформацію.

Проводять плити перекриття з важкого марок бетону. Їх стандартні розміри характеризуються трьома величинами: довжина - 4, 5 або 6 м, товщина - 140, 180 або 220 мм, допустиме навантаження - 150, 190 або 230 кг / м2.

При цьому варто розуміти, що покупні плити при укладанні завжди утворюють стики, які можуть бути і ступінчастими, що негативно впливає на рівність поверхні, утвореної ними. Якщо ж зробити армування монолітної плити перекриття своїми руками, то ми отримаємо однорідну і рівну поверхню без стиків.

ЯКІ МОЖЛИВОСТІ АРМУВАННЯ

Застосування конструкцій з армованого бетону дозволяє не тільки утеплити будинок, але і прискорити в значній мірі процес його зведення. Відносно невелика маса плит з арматурою зменшує навантаження на фундамент. Сама ж конструкція виходить досить міцною і може витримати не тільки тривалий і значне напруження, а й серйозний вплив вогню. При пожежі армовані бетонні плити перекриттів утримують будівлю протягом години, в той час, як дерев'яні руйнуються вже через 25 хвилин.

Використання монолітних плит перекриття з арматурою дає можливість зводити будівлі і споруди з будь-яким ступенем складності. З їх допомогою досить легко можна поправляти геометричні особливості приміщення, а також створювати нестандартні перекриття, як за розмірами, так і за формою. Так як опорами для таких плит є не тільки стіни будівлі, але ще і різні арки з колонами, можливості планування зростають в рази.

ЯК МОЖНА СВОЇМИ РУКАМИ ВИГОТОВИТИ МОНОЛІТНУ ПЛИТУ ПЕРЕКРИТТЯ

У будівельній літературі можна зустріти дуже просту формулу, за допомогою якої легко розрахувати товщину перекриття. Беруть довжину прольоту і ділять її на 30. Отриманий результат є оптимальною товщиною майбутньої плити. Класична схема армування плит передбачає розміщення робочих стрижнів у верхній і в нижній частинах плити. Це перерозподіляє навантаження всієї арматури і упорів з катанки. При товщині плити менш 80 мм, цілком достатньо буде використовувати не арматурний прут, а дротяну сітку. Тільки потрібно зробити так, щоб вона перебувала всередині моноліту. Для цього сітку піднімають на 2,3 см над заливається поверхнею.

Арматурний прут між собою пов'язують дротом або скріплюють зварюванням. Перший спосіб більш швидкий і зручний. Для зв'язування використовують спеціальний гачок, який можна виготовити самостійно, а можна придбати в магазині. У разі, коли плита передбачає товщину близько 150 мм або навіть більше, потрібно зробити два шари арматури. Шари роблять один над одним, скріплюючи між собою перемичками. Розмір виходять осередків повинен варіюватися від 150 до 200 мм. Для нормальної міцності при самостійному виготовленні плити перекриття варто використовувати прут з однаковим перетином. Щоб міцність ще більше збільшити, можна прив'язати арматуру прутами довжиною від 40 до 150 мм до основної конструкції.

Розподіл навантаження на всю конструкцію відбувається таким чином, що основна її частка припадає на нижній шар арматури. При цьому верхній шар схильний до стискає впливів подібно бетону. Армування проводиться шляхом заливання бетону в опалубку по всій поверхні перекриття.

В цілому весь процес створення бетонної плити перекриття діляться на три складові: монтаж опалубки, армування і заливка бетону. Розглянемо їх все.