Все про профілі для ламінату та плитки: види і матеріали

В сучасних дизайн проектах з'явився новий тренд - поєднання підлогових покриттів різної фактури в одному приміщенні. На фотографіях подібний перехід виглядає дуже красиво і ефектно, але при практичномувиконанні робіт домогтися естетичної плавності переходу одного матеріалу в інший - досить складно. Особливо якщо ви намагаєтеся оформити кордон між ламінатом і керамічною плиткою. Виручити в подібній ситуації і полегшити завдання може спеціальний гнучкий стикувальний профіль для ламінату та плитки. Про застосування профілів, їх різновидах і особливості монтажу і будемо детально розмовляти в даній статті.

Купить профиль для плитки можно на этом сайте по лучшей цене

Як оформити вузли примикання ламінату та плитки за допомогою профілів

Для технологічної стикування різних типів підлогового покриття може використовуватися профіль для ламінату та плитки наступних різновидів:

Гнучкий ПВХ-поріжок. Цей вид матеріалу ідеально підходить для оформлення вузлів примикання нерівній і звивистій форми. Конструкцію матеріал має найпростішу - гнучке підставу і декоративна насадка;

Гнучкий металевий тип продукту також застосовується на криволінійних стиках, але його вживання допустимо і на швах прямих і рівних. При використанні металевого типу профільного матеріалу рекомендується додатково обробити шви спеціальним порошковим покриттям - цей захід дозволить істотно підвищити зносостійкість металевого профілю;

Профілю для стикування ламінату та плитки з алюмінію - кращий матеріал для оформлення вузлів примикання покриттів під дверним полотном. Алюмінієві профілі відмінно приховують шви, дозволяють вирівняти висоту переходу. Алюмінієвий тип виробів має кілька підвидів: стандартні поріжки з кріпленням на саморезах, профілі з прихованим кріпленням, що виглядають максимально привабливо і пороги самоклеючі - варіант бюджетний і простий в установці;

Т-образний поріжок з дерев'яного масиву - найдорожчий вид стикувального матеріалу. Оформляються їм виключно прямі шви. Найчастіше цей різновид стикувального порожка застосовують для оформлення вузлів примикання плитки і паркету. Монтується профіль посадкою на клей;

Для того щоб зістикувати два різних типи підлогових покриття ідеально рівно, без утворення перекату або порожка найкраще використовувати корковий компенсатор. Плитка і ламінатниє панелі вирівнюються, і в шов між покриттями поміщається ущільнювач з коркового дерева. Матеріал доступний за ціною, але у нього є істотний мінус - в щілинах буде накопичуватися бруд, і час від часу її потрібно буде вичищати.

Для згладжування великих перепадів висот в місцях стикування ламінату та плитки фахівці застосовують перехідною поріжок з ПВХ. На першому етапі монтажу потрібно встановити профіль кріплення і потім прикріпити до нього заглушку.

Окремо варто розповісти про сходовому профілі для ламінату. Сходовий поріжок використовується при обробці сходів ламінатом. Використання матеріалу дозволяє зробити ступені більш міцними і зносостійкими. Якщо не кріпити сходовий профіль - виріб швидко прийде в непридатність.

Який би профіль для ламінату та плитки ви не вибрали - перед його монтажем вкрай важливо провести ряд підготовчих робіт. Зокрема потрібно по максимуму вирівняти краю ламінатних панелей і керамічної плитки. Складнощів з цим заходом не виникне, якщо вузол примикання між матеріалами прямої, важче буде рівняти ламінат і плитку на звивистих ділянках. Щоб домогтися ідеальної рівності - заздалегідь зробіть шаблон з картону і зробіть по ньому стикового розмітку.